Uz Latvijas ceļiem patrulēs arī netrafaretie kriminālpolicijas motocikli

12 komentāri
Uz Latvijas ceļiem patrulēs arī netrafaretie kriminālpolicijas motocikli
Foto: f64

Kriminālpolicija ar iegādātajiem netrafaretajiem motocikliem varēs kontrolēt arī Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, apstiprina Valsts policija (VP).

Kriminālpolicijas vajadzībām ir iegādāti netrafareti motocikli. Netiek gan atklāts, kādu tieši kriminālpolicijas funkciju pildīšanai motocikli sagādāti, kad tie nopirkti, un cik šādu spēkratu ir likumsargu rīcībā. Tāpat netiek atklāts, kuras kriminālpolicijas struktūrvienības motociklus izmanto.

VP gan vēlāk apstiprināja, ka šo kriminālpolicijai piešķirto netrafareto motociklu galvenais uzdevums nav satiksmes kontrole, taču nepieciešamības gadījumā atsevišķās situācijās policisti var izmantot šos motociklus satiksmes kontrolei, piemēram, lai apturētu automašīnu.

Motocikli ir netrafareti, taču uz tiem izvietoti gaismas signāli. Likums dod policijai tiesības iepirkt un izmantot šādus motociklus.

VP rīcībā ir trafareti motocikli, taču tos izmanto Ceļu policija. VP apstiprināja, ka kopš pagājušā gada augusta procesā ir iepirkums trafaretu motociklu iegādei ceļu policijas vajadzībām.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka līgums par motociklu piegādi Valsts policijas vajadzībām slēgts ar uzņēmumu “KS14”. Kopējā līgumcena ir 265 966 eiro. “Firmas.lv” informācija liecina, ka šis uzņēmums pieder bijušajam motokrosa čempionam Kristeram Serģim. “KS14” ir “Yamaha” autorizētais dīleris.

Tāpat pagājušā gada augustā pieņemts lēmums slēgt līgumu ar uzņēmumu “Inchcape Motors Latvia” par 49 043 eiro par motociklu un motociklistu ekipējuma iegādi Valsts policijas vajadzībām.

Abos iepirkumos gan nav izskaidrots, vai iepirkti netrafareti vai trafareti motocikli.