Uz Latvijas ceļiem palielina fotoradaru skaitu. Ielūkojies kartē un uzzini, kur tie atrodas

6 komentāri
Uz Latvijas ceļiem palielina fotoradaru skaitu. Ielūkojies kartē un uzzini, kur tie atrodas
Foto: CSDD

Uz Latvijas ceļiem darbu uzsāks vairāki jauni stacionārie fotoradari, kas atradīsies Piņķos, Vitrupē, Vecstropos, Grenctālē, Lapmežciemā, Klidziņā, kā arī Šķibē, informē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Līdz ar to uz ceļiem kopumā darbosies 72 stacionārie fotoradari.

CSDD norāda, ka arī šoreiz pirms visām radaru atrašanās vietām ir izvietotas informatīvas ceļa zīmes, kas informē autovadītājus par atļauto braukšanas ātrumu un uzstādīto fotoradaru. Radaru mērķis šajās vietās ir samazināt ātruma pārkāpēju, kā arī ceļu satiksmes negadījumu skaitu. CSDD skaidro, ka to jau ir izdevies panākt – stacionāro fotoradaru vietās nav bojāgājušo negadījumos, kas saistīti ar ātruma pārsniegšanu.

Stacionāro fotoradaru izvietojums

Valdības apstiprinātais stacionāro fotoradaru uzstādīšanas plāns paredz, ka līdz šā gada beigām uz Latvijas ceļiem kopumā jābūt uzstādītām 100 ātruma mērierīcēm, kas ievērojami paplašinātu atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju kontroli.

Fotoradaru uzstādīšanas vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD, Valsts policijai, VAS “Latvijas valsts ceļi” un pašvaldībām. Vairāk par stacionārajiem fotoradariem iespējams uzzināt šeit, savukārt atrašanās vietu karte atrodama šeit.

6 komentāri