Uz Latvijas ceļiem notiks ātruma kontroles maratons

9 komentāri
Uz Latvijas ceļiem notiks ātruma kontroles maratons
F64

Trešdien, 18. aprīlī, Valsts policija nu jau ceturto gadu piedalīsies Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) rīkotajā ātruma kontroles maratonā – visā valsts teritorijā ceļu policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Kā informē Valsts policija, 24 stundas, sākot no trešdienas plkst. 6.00 rītā, lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp arī Latvijas ceļu policisti īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu.

Trešdien no plkst. 6.00 gandrīz visās Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs vienlaicīgi tiks rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Šīs akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas un liktu katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku ceļu satiksmes drošībai?

Pērn rīkotajā ātruma kontroles maratonā, visā Latvijas teritorijā tika fiksēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju, nekā iepriekšējos ātruma kontroles maratonos – noķerti 430 ātrumpārkāpēji.

“Esam novērojuši, k,a veicot šādas akcijas, autovadītāji brauc apzinīgāk nekā ikdienā, arī vidējais braukšanas ātrums samazinās. Tomēr aicinu autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un ievērot atļauto braukšanas ātrumu ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā,” piebilst Krapsis.

Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un neriskēt ar savu un citu ceļu satiksmes.

Jau vēstīts, ka ceļu policija plāno vērienīgu tehnisko palīglīdzekļu modernizāciju, lai izķertu iespējami daudz satiksmes noteikumu pārkāpēju.

TOP komentāri

  • Elofija
    +3 +3 0

    Elofija

    Man kā ikdienas autovadītājai gan ir viedoklis, ka ne jau atļautā ātruma pārsniegšana rada to lielāko bīstamību uz ceļiem... Jau ilgi gaidu, kad policijai ienāks prātā pievērsties tiem, kuri,piemēram, pie sarkanās gaismas skrien pāri krustojumam, turklāt ne jau tā vienkārši - bet vēl apbraucot priekšā apstājušos mašīnu...
  • Samanta Sam Vika
  • Samanta Ķepale

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl