Uz Daugavpili atvesti jaunie tramvaji no Krievijas; pašvaldības uzņēmums vēl nezina, kad tie nonāks satiksmē

79 komentāri
Uz Daugavpili atvesti jaunie tramvaji no Krievijas; pašvaldības uzņēmums vēl nezina, kad tie nonāks satiksmē
PUBLICITĀTES FOTO / DAUGAVPILS SATIKSME

Daugavpils uzņēmums AS “Daugavpils satiksme” pagaidām nekomentē, kad pilsētā varētu kursēt jaunie tramvaji, kas iegādāti par vairāk nekā četriem miljoniem eiro.

Uzņēmumā aģentūrai LETA skaidroja, ka pašlaik ir piegādāti četri jauni tramvaji un notiek pieņemšanas process.

“Tramvajus var izmantot tikai pēc pieņemšanas. Kad tas tiks pabeigts, atkarīgs no tā, kā piegādātājs pilda līguma nosacījumus,” norādīja uzņēmumā.

Jaunie tramvaji jau pašlaik varētu kursēt 2. maršrutā. Citos maršrutos tie varēs kursēt pēc renovācijas darbu pabeigšanas.

Iepriekš arī pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) neprecizēja, kad jaunie tramvaji pilsētā varētu sākt kursēt, taču atzina, ka šomēnes varētu noslēgties pantogrāfu uzstādīšana, kas nepieciešama šim sabiedriskajam transportam.

Politiķis informēja, ka pašlaik ir piegādāti četri jaunie tramvaji, bet tie nevar sākt kursēt. Pirms palaist transportlīdzekļus pa maršrutu, tiek veikta to tehniskā pārbaude, tāpat tramvajiem jānobrauc testa 250 kilometri, kā arī ir jāsagatavo dokumentācija. Elksniņš stāstīja, ka daļa tramvaju jau ir pārbaudīta, taču vēl jāsagatavo atbilstoša dokumentācija.

Daugavpils dome nolēma pirkt Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa ražotus tramvajus, ko pašvaldības uzņēmumam “Daugavpils satiksme” piegādā Lietuvas uzņēmums “Railvec”. Dome darījuma nodrošināšanai savai kapitālsabiedrībai nodrošinājusi galvojumu.

Kopējā līguma summa ir 4 093 600 eiro.