Uz autoceļiem Kurzemes reģionā un piejūras apkaimēs veidojas atkala

1 komentārs
Uz autoceļiem Kurzemes reģionā un piejūras apkaimēs veidojas atkala
KASPARS KRAFTS, F64

Uz autoceļiem Kurzemes reģionā, Centra reģionā un Vidzemes reģiona piejūras apkaimēs veidojās atkala, līdz ar to C un D uzturēšanas klases autoceļi var kļūt slideni, portālu Skaties.lv informē VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. 

Ziemas uzturēšanas darbus uz reģionālajiem un vietējiem valsts autoceļiem veic 96 tehnikas vienības.

Grants autoceļiem kā pretslīdes materiālu izmanto smilti un to kaisa vietām – satiksmei bīstamākajos posmos – stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos. Atkalas laikā veiktie kaisīšanas, rievošanas darbi nav ilglaicīgi, jo lietus nokaisīto smilti noskalo.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” uzrauga situāciju uz valsts autoceļiem un nepieciešamības gadījumā veic nepieciešamos darbus satiksmes drošības uzlabošanai.

Autovadītāji tiek aicināti būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.

Valsts autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti, lai atbilstu normatīvos noteiktajām prasībām. Līdz ar to mainīgos laikapstākļos (snigšana, apledojums, putenis, vējš) autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm atšķiras.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” aicina autovadītājus informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

1 komentārs