Uz autoceļiem izmēģinās tehnoloģijas, lai novērstu sadursmes ar dzīvniekiem

1 komentārs
Uz autoceļiem izmēģinās tehnoloģijas, lai novērstu sadursmes ar dzīvniekiem
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Šī gada pirmajā pusē reģistrēti jau gandrīz 300 ceļu satiksmes negadījumi, kurus izraisījuši meža dzīvnieki.

Lai bēdīgo statistiku uzlabotu, līdz gada beigām uz diviem ceļa posmiem, kur reģistrētas visvairāk dzīvnieku izraisītas avārijas, plānots izvietot jaunas tehnoloģijas. Tās izmaksās 170 000 eiro. Viena būs uz Jelgavas šosejas, kur ir plānots izbūvēt žogu divu kilometru posmā. Tam pa vidu atstās eju dzīvniekiem, ko aprīkos ar sensoriem.

“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova norāda: “Tas nozīmē, ka tanī brīdī, kad dzīvnieks tuvojās šai pārejai, autovadītājs saņem informāciju ar elektronisko ceļa zīmju palīdzību, savukārt uz Ventspils šosejas vienu posmu aprīkos ar īpašajiem stabiņiem, kuri ir arī aprīkoti ar sensoriem, kas diennakts tumšajā laikā, kad tuvojās mašīnas šiem te stabiņiem, izdod skaņas un gaismas signālus uz mežu, tādā veidā atbaidot dzīvniekus, lai viņi nenāk uz šo te ceļu.”

Skaidrs, ka divu posmu aprīkošana neatrisinās problēmu uz visiem valsts autoceļiem, tāpēc Valsts policija aicina autovadītājus pašiem būt piesardzīgākiem un atcerēties, kā rīkoties, ja tomēr ceļā nākas sastapt kādu dzīvnieku.