Unikāli – Latvijā izmēģina pasaulē pirmo automobili, kura ātrumu nosaka internets

3 komentāri
Unikāli – Latvijā izmēģina pasaulē pirmo automobili, kura ātrumu nosaka internets
Publicitātes foto

Mobilo sakaru operators “Tele2” sadarbībā ar inženieriem no inovāciju centra “LinkMenu Fabrikas” Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē (VĢTU) radījis unikālu automobiļa vadības sistēmu, kas ļauj pārvietoties interneta ātrumā.

Kā informē “Tele2” pārstāvis Krists Indrišonoks, sistēma ļauj pārvietoties ar konkrētajā vietā pieejamo 4G mobilā interneta lejupielādes ātrumu – megabiti sekundē tiek pārvērsti kilometros stundā. Šis ir pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura ātrumu nosaka internets, nevis autovadītājs.

Lai pārliecinātos par 4G tīkla pieejamību, “Tele2” izaicināja “KaralisTE” vadītājus Martu Selecku un Gustavu Terzenu  kopā ar “Tele2” Radiotīkla plānošanas vadītāju Arti Apini piedalīties “4G Ekspedīcijā”. Tā devās ceļā ar 4G auto, divās dienās šķērsojot Latviju no Dagdas līdz Jūrkalnei.

Kā norāda Radošuma un inovāciju centra vadītājs Mikolas Bistrickas, vissarežģītāk bija radīt tādu automobiļa vadības sistēmu, kuru kontrolē interneta ātrums, nevis autovadītājs, turklāt lai šīs sistēmas nenonāktu pretrunā.

Automašīnā iebūvētā sistēma nemitīgi analizē konkrētajā vietā pieejamo interneta ātrumu. Borta dators konvertē izmērīto interneta ātrumu uz kilometriem stundā, un attiecīgi automobiļa motora vadības bloks pēc saņemtās informācijās liek attīstīt noteiktu ātrumu. Nepieciešamības gadījumā 4G vadības sistēma var tikt ieslēgta vai izslēgta.

Foto: šis ir pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura ātrumu nosaka internets

TOP komentāri

 • anna
  0 0 0

  anna

  Interesanta ideja. Reāli gribētos pašai pārliecināties, ka tas auto tik tiešām brauc visur. :)
 • antons
  0 0 0

  antons

  Baigais ūdens; ja internets velk ,tad krustā apstājas un kamēr apstrādā datus,,,,,,
 • Jānis Četvergs
  0 0 0

  Jānis Četvergs

  Čakarēja satiksmi. Ar likumu ir aizliegts pārvietoties nepamatoti mazāku ātrumu, nekā pieļaujamais

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl