Komentāri
Unikālas fotogrāfijas par auto kultūru Latvijā pirms Otrā pasaules kara
Skaties.lv

Luksusa limuzīni ar radio (!), dinamiska satiksmes izaugsme, pirmās autogarāžu reklāmas! Unikālā izstādē “Lepni un ātri. Ceļu kartes un auto kultūra Latvijā 1920.-1940. gados” aplūkojami spēkrati un auto sludinājumi pirms Otrā pasaules kara.

“1920.–1940. gadi ir laiks, kad uz Latvijas ceļiem valda liela rosība. Tiek laboti kara laikā izdangātie ceļi un nopostītie tilti, un tikmēr cilvēku ikdienā arvien pārliecinošāk ienāk automobilis. Automobilis vairs nav tikai sabiedrotais lietišķos darījumos, tas kļūst par dzīvesstila daļu. Uzplaukst jauna kultūra – autosacīkstes un autoklubi, iznāk īpaši automobilistiem veltīti žurnāli un izskan aicinājumi apceļot dzimto zemi ar auto,” teikts izstādes aprakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Par dinamisko satiksmes izaugsmi stāsta ne tikai šajā laikā izdotās ceļu kartes, bet arī ceļu satiksmes noteikumi, pirmās autogarāžu reklāmas un citi iespieddarbi,” pauž Gaismas pils pārstāvji.

Foto:

“Fotogrāfijās aplūkojama neliela, bet laikmeta tendences spilgti raksturojoša izlase no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā esošajām kartēm, sīkiespieddarbiem un plakātiem, kā arī attēliem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās kolekcijas Zudusī Latvija un Latvijas Valsts arhīva videomateriāliem,” teikts izstādes aprakstā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl