“Uber” pašbraucošais auto Arizonā nāvējoši notriec sievieti

0 Komentāru
“Uber” pašbraucošais auto Arizonā nāvējoši notriec sievieti
Foto: AP / LETA

Kopbraukšanas kompānija “Uber” pirmdien paziņojusi, ka aptur pašbraucošo automašīnu izmantošanu Ziemeļamerikā pēc tam, kad Arizonas štatā viens no automobiļiem notrieca sievieti, kura no gūtajām traumām mirusi.

Tiesa, brīdī, kad automašīna notrieca sievieti, tajā atradās šoferis, taču spēkratu kontrolēja autonomā vadības tehnoloģija. Amatpersonas ziņo, ka “Uber” sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm šā incidenta izmeklēšanā.

“Avārijā iesaistīta “Volvo” markas automašīna. Avārijas laikā tā darbojās autonomā režīmā, un tās vadītājs atradās aizmugurējā sēdeklī. Transportlīdzeklis brauca ar ātrumu aptuveni 60 kilometri stundā. Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka automašīna, pamanot šķērsli, nav laikus samazinājusi ātrumu,” norāda Arizonas štata šerifs Ronalds Eloks.

“Uber” automašīnās ar autonomo vadīšanas tehnoloģiju vienmēr ir šoferis, kuram vajadzības brīdī jāpārņem kontrole pār automašīnu. “Uber” ziņo, ka pašbraucošās automašīnas arī agrāk iekļuvušas dažādos negadījumos, bet, cik zināms, šī ir pirmā reize, kad avārijā miris cilvēks.

Pašbraucošās automašīnas tiek uzskatītas par vienu no lielākajiem tehnoloģiju sasniegumiem. Vairāki automašīnu ražotāji jau ir izveidojuši šādu automašīnu prototipus un testē tos, lai varētu panākt, ka automašīnas droši var tikt izlaistas komerciālajā tirgū. Tiek uzskatīts, ka pašbraucošās automašīnas būs tik advancētas, ka spēs izvairīties no sadursmēm pat ļoti sarežģītās situācijās un tas ievērojami palielinās satiksmes drošību. Bet prakse rāda, ka tomēr tik gludi viss neiet. Pagājušajā gadā vien šāda tipa automašīnas izmēģinājuma braucienos izraisīja desmitiem avāriju.

0 Komentāru