TV3 Ziņas piedalās ceļu policijas reidā: aizvadītajā naktī pieķerti 19 dzērājšoferi

0 Komentāru
TV3 Ziņas piedalās ceļu policijas reidā: aizvadītajā naktī pieķerti 19 dzērājšoferi

Līgošana nav iztēlojama bez alus kausa, bet tas savukārt nekādi neiet kopā ar autovadīšanu. Daudziem Latvijā šī likumsakarība gan joprojām nešķiet pašsaprotama, tāpēc katru gadu Līgonaktī visā Latvijā policija rīko masveida reidus.

Policijas nakts reidam vakarnakt pievienojās arī TV3 Ziņu komanda. Reids, nupat sācies – pat saule vēl nav norietējusi – kad pie Dārziņiem, izbraucot no Rīgas, jau aptur motorollera šoferi Leopoldu. Viņš uzreiz atzīstas, ka esot mazliet iedzēris. ”Mazliet” izrādās ļoti pieticīgs novērtējums.

Foto

Atklājas, ka Leopoldam nav nekādu dokumentu – ne pašam, ne mopēdam. Turklāt mopēda šasijas numurs ir novīlēts. Ar to pietiek, lai aizdomās par zādzību sauktu kriminālpoliciju no Ķengaraga. Kamēr tā ierodas, saule jau ir norietējusi.

Pa to laiku policisti turpina apturēt visus garāmbraucējus. Gadās arī pa kādam Jānim.

Līgonaktī šosejas ir pustukšas un dzērājšoferu uz tām nav daudz. Tomēr tas nenozīmē, ka policisti var atslābināties. Īstais darbs sāksies mazliet vēlāk, kad pa mazajiem lauku ceļiem iesilušie jāņabērni sāks apbraukāt visas novada zaļumballes.

Krāšņa zaļumballe notiek Ropažos. Te vasaras saulgriežus ielīgo gan ģimenes ar bērniem, gan ar auto aprīkotas jauniešu kompānijas. Tādēļ dodamies satiksmi uzraudzīt uz turieni, pa ceļam apturot katru garāmbraucēju. Tādos apstākļos Zaķumuižā sastop manāmi sagurušu vīrieti. Viņš ilgi nespēj saprast kā apieties ar alkometru.

Viņš skaidro, ka esot tikai gribējis aizbraukt pāris kilometrus līdz kafejnīcai un esot drošs, ka nav pārkāpis pieļaujamo robežu. Tomēr alkometrs rāda pretējo – vairāk nekā divas promiles. Vīrietis gan nav gatavs atzīt sakāvi. 

Policisti atzīst, ka tieši šādu dzērājšoferu Jāņos ir visvairāk.

Kopā šajā naktī visā Latvijā policisti pieķēra 19 dzērājšoferus.

Video

0 Komentāru