Tuvāko gadu laikā uz Latvijas ceļiem ierīkos 230 elektromobiļu uzlādes stacijas

Komentāri

Pērn salīdzinājumā ar 2014. gadu būtiski, 7 reizes, Latvijā samazinājusies elektromobiļu iegāde. Tas ir saistīts ar to, ka valsts vairs nelīdzfinansē to pirkšanu. Taču tuvākajos divos gados plānots būtiski palielināt ātrās uzlādes staciju skaitu, kas, pēc ierēdņu domām, stimulēs autovadītājus ievēlēties šos videi draudzīgus transportlīdzekļus.

Valsts akciju sabiedrība Latvijas Valsts meži 4 elektromobiļus paspēja iegādāties 2014. gada beigās, kad to pirkšanai varēja saņemt līdz 85% līdzfinansējumu no valsts. Šo soli uzņēmums nenožēlo, jo braukt ar elektrību ir krietni lētāk, aptuveni divas reizes izdevīgāk nekā braukt ar benzīnu vai dīzeli. Arī uz ceļa gada laikā neviena no četrām automašīnām nebija palikusi.

Ja valsts neatbalstītu elektromobiļu iegādi, tos nebūtu pirkuši, akcentē uzņēmumā. Šo viedokli apstiprina arī apkopotie dati.

Līdz 2014. gadam Latvijā bija reģistrēti tikai 17 elektromobiļi, tad pēc tam, kad valsts sāka līdzfinansēt valsts un pašvaldību uzņēmumu šo transportlīdzekļu iegādi, to skaits desmitkāršojies, bet pērn, kad šī valsts programma tika pārtraukta, bija reģistrēti tikai 24 elektromobiļi.

Kā stāsta Satiksmes ministrijā, tuvāko 8 gadu laikā uz Latvijas galvenajiem autoceļiem tiks ierīkotas 230 uzlādes stacijas. Šim nolūkam tērēs 8 miljonus eiro. Kad uzlādes punkti tiks izbūvēti, autovadītāji aktīvāk sāks iegādāties elektromobiļus, savu viedokli pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Pašlaik Latvijā ir tikai 11 uzlādes punkti, bet Igaunijā 15 reizes vairāk, Lietuvā gan ir tikai 2. Pirmās 55 ātrās uzlādes stacijas plānots uzstādīt šā gada beigās.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl