Tuvākajā laikā degvielas cenas kritīsies par vairākiem centiem

1 komentārs
Tuvākajā laikā degvielas cenas kritīsies par vairākiem centiem
Uzņēmuma "Virši-A" degvielas uzpildes stacija "Baloži". (Foto: LETA)

Ņemot vērā naftas produktu cenu krituma paātrinājumu, tuvāko nedēļu laikā degvielas cenas arī Latvijas benzīntankos varētu samazināties par vairākiem centiem.

Jau ziņots, ka pēc naftas cenu krituma pasaulē degvielas mazumtirdzniecības cenas Latvijā sasniegušas zemāko līmeni pēdējos divos gados.

Naftas cenas pasaules tirgū turpina kritumu trīs mēnešus pēc kārtas, jēlnaftas cenai samazinoties līdz četros gados zemākajam līmenim. Šis kritums ir saistīts ar bažām par pasaules ekonomikas izaugsmi un naftas augošu ieguves apjomu pasaulē. Kopš jūlija jēlnaftas cenas kritums pasaules tirgos ir 30%.

Tāpat arī Latvijā ir jūtamas pasaules tendences: kopš šā gada jūnija vidējā 95. markas benzīna cena Latvijā ir samazinājusies par sešiem centiem.

Kāpēc Latvijas benzīntankos neesam sagaidījuši būtiskāku degvielas cenas kritumu?

Naftas cenu kritums pasaules biržās ir būtisks, taču tikpat izteiktu cenu kritumu benzīntankos vēl neesam sagaidījuši, jo pēdējos mēnešos strauji samazinās eiro kursa vērtība.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns:

Naftas un naftas produktu cenas tiek noteiktas dolāros. Mums kā eirozonas valstij šie dolāri ir jāpērk dārgāk. Līdz ar to arī degvielas cenas samazinājums ”bremzējas” un mazumtirdzniecībā cena krīt lēnāk.

Tā kā pēdējā laikā eiro ir stabilizējies, naftas cena turpina krist, un tādēļ, visticamāk, benzīntanka klients visai drīz kļūs priecīgāks.
Visticamāk, drīz sagaidīsim, ka 95. markas benzīna cena mūsu degvielas uzpildes stacijās vidēji maksās 1,25 eiro, taču līdz viena eiro atzīmei tā nekad nenokritīs, taču arī kāpums nav gaidāms – divu eiro atzīmi šī cena nesasniegs, prognozē eksperti.

Plašāk par šo tematu – raidījuma 900 sekundes sagatavotajā sižetā!

1 komentārs