37 komentāri
Turpmāk būs aizliegts “mācībniekiem” bez braukšanas prasmēm piedalīties satiksmē
LETA

Turpmāk būs aizliegts pirmās iemaņas auto vadīšanā gūt uz ielas līdzās citiem satiksmes dalībniekiem, ziņo laikraksta Dienas Bizness.

Teorētiski arī patlaban šādai situācijai nevajadzētu būt, jo satiksmes noteikumi nosaka, ka primārās prasmes auto vadīšanā jaunajiem šoferiem jāapgūst noslēgtā laukumā, nevis ielās ar intensīvu satiksmi. Tomēr dzīvē šis noteikums ne vienmēr tiek ievērots, un akmens jāmet negodprātīgo autoskolu dārziņā, kas šādi ietaupa līdzekļus, jo par speciālā apmācību laukuma izmantošanu ir jāmaksā.

Foto: Satiksme Rīgā

Nolūkā izskaust negodprātīgu rīcību šā gada 1. novembrī stāsies spēkā Ministru Kabineta noteikumi, kas paredz, ka, sākot no 2018. gada 1. janvāra, apmācības procesā būs jāizmanto mācību laukums.

Šo noteikumu ievērošanu uzraudzīs Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Esošām autoskolām šie noteikumi stāsies spēkā ar 2018. gada sākumu, bet tās autoskolas, kas savu darbību vēlēsies sākt pēc 2016. gada 1. novembra, laukuma nomas līgumam vai īpašumā esošam laukumam būs jābūt no darbības pirmās dienas.

TOP komentāri

 • Made
  +9 +9 0

  Made

  Un pēc kādiem kritērijiem tiek noteikts, ka mācībnieks ir gana labs satiksmei uz ielas? Arī es šobrīd esmu mācībnieks, kurš prasmes attīstīja laukumā, līdz laukumā man darīt vairs nebija ko. Un hop, iedomājaties, esot satiksmē tā braukšana ir pavisam cita un gribot negribot, laukuma zināšanas var aizmirst un mācīties no jauna ar visiem "vecajiem" šoferīšiem sānis braucot!
 • Dina

  Dina

  Var redzēt, kurš te ir PĀĶIS un LOHS. Ja pati neproti uzvesties (te domāts - gan uz ielas, gan e-vidē), tad vismaz paklusē, gudrāka būsi ;)
 • Guntars
  +9 +9 0

  Guntars

  Vienam otram instruktoram arī derētu pamācīties pirms izbrauc ielās!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl