Turpinot kampaņu pret agresīvu braukšanu, laists klajā jaunākais videoklips

Komentāri

Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) turpina aizsākto kampaņu Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!. Šoreiz, meklējot līdzību agresīvai braukšanai ar sadzīviskām situācijām, kampaņas veidotāji radījuši video, kurā redzama, kādas sievietes uzvedība, gaidot rindā pēc mēteļa teātrī.

No 10. – 16.oktobrim Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) kampaņas Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa! laikā veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Kampaņa aicina autovadītājus apliecināt savas spējas un izlādēt enerģiju sporta zālē, virtuvē, darbā vai citur, nevis pie stūres – agresīvi un ātri braucot.

Agresīva braukšana ir pārkāpums, kurš ir aktuāls visās sezonās. Agresīvie autovadītāji parasti ir emocionāli, neprognozējami un nereti rada bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas uz ceļa – atgādina Valsts policija.

Skaties VIDEO!

Agresīvas braukšanas pazīmes izpaužas dažādi – ātruma pārsniegšana, luksofora signālu vai ceļa zīmju prasību neievērošana, strauju manevru izdarīšana, vai, piemēram, vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa, vai sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu vai apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšana. Transportlīdzekļu vadītāji, kuri uz ceļa uzvedas agresīvi, tādējādi apdraud ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Valsts policijas statistikas dati par agresīvu braukšanu liecina, ka 2015.gadā par šo pārkāpumu sastādīti 867 administratīvā pārkāpuma protokoli. Savukārt šogad jau deviņos mēnešos – 707 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir vairāk nekā pērn šajā pat laika posmā, kad tika sastādīti 621 administratīvā pārkāpuma protokoli par agresīvu braukšanu.

Lai cīņa ar agresīvajiem transportlīdzekļu vadītājiem būtu efektīvāka, Valsts policija ir ierosinājusi veikt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar mērķi paplašināt agresīvas braukšanas definīciju. Tādējādi, līdz ar šo grozījumu ieviešanu, būs lielākas iespējas saukt pie atbildības kā autovadītājus, tā arī motociklistus, kuri izraisa bīstamas un satiksmi traucējošas situācijas, apzināti neievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa – cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo tomēr ikviens transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgs par to, lai uz ceļa ikviens no mums justos droši.

Lai pievērstu uzmanību agresīvai braukšanai un citiem būtiskiem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija izveidojusi vairākus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kas nereti ir ar traģiskām sekām.

Lasi vēl