Traktoristu mācības beidzas ar īsu instruktāžu par ”kloķiem”

0 Komentāru
Traktoristu mācības beidzas ar īsu instruktāžu par ”kloķiem”
Foto: Jack Berry /Flickr

Ar teorijas apgūšanu traktora vadībai kādā autoskolā viss kārtībā, taču praktiski vadīt spēcīgo tehniku iemācīties nav bijis iespēju – minimālo 15 stundu vietā traktoristam sniedz iespēju pabraukt ar traktoru vien divas nekvalitatīvas nodarbības.

”Ar to braukšanu bija tā – divas nodarbības Rāmavā. Reāli instruktors iekāpa, parādīja, kādi kloķi, un ļāva pašai pamācīties. Es zvanīju uz autoskolu un prasīju, varbūt var pamācīt vairāk – jo, ja cilvēks nav iepriekš sēdējis pie traktora stūres, iemācīties rīkoties ar to kausu – tas ir nereāli!” stāsta Ramona, kas nav mierā ar to, kā norit topošo traktoristu mācības.

Viņai autoskolā atbildēja, ka tādu iespēju nav, un, ja grib vēl pamācīties, tad ir jāgaida, kad nokomplektēsies nākamā grupa.

”Kad zvanīju, paskaidroju, ka tā nav automašīna, kuru var palūgt kaimiņam, lai pamācītos. [..] Cilvēkam ir darbs, viņam ir jāstrādā, bet viņš ir neapmācīts. Viņam būs jābrauc arī uz ceļa. Es domāju, ka tas ir bīstami,” stāsta Ramona.

Saskaņā ar noteikumiem minimālais mācību laiks ir 15 stundas.

”Viennozīmīgi tāda situācija [par kuru stāsta Ramona – red.] nedrīkst būt. Normatīvie akti vispār neparedz šādu niecīgu iepazīšanos ar spēkratu – traktora vadīšanas prasmes tā nevar apgūt,” saka Ģirts Skrīvelis, Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras pārstāvis. Viņš norāda, – ja kundzes sniegtā informācija par autoskolu apstiprināsies, pastāv iespēja, ka skolai var liegt mācīt traktoristus.

Autoskola dienā, kad Bez Tabu sarunā ar to tikšanos, paziņo, ka komentārus nesniegts un tajā dienā filiāle ir slēgta.

Skaties video!

0 Komentāru