Toyotas trīsriteņu elektroauto iekaro Tokiju

Komentāri
Toyotas trīsriteņu elektroauto iekaro Tokiju
FOTO: SCANPIX

Japānas auto ražotājs Toyota no šodienas sāk jaunu akciju, lai samazinātu gaisa piesārņojumu Tokijā. Autoražotājs sācis klientiem izīrēt miniatūras elektriskās trīsriteņu mašīnas.

I – Road elektriskās trīsriteņu mašīnas ir ļoti kompaktas. To garums ir 2, 3 metri, bet platums vien 87 centimetri.

No šodienas Toyota sadarbībā ar vietējo stāvlaukumu uzturētāju piedāvā trīsriteņu mašīnas īrei. Pilotprojektā iesaistītas gan tikai piecas mašīnas, kur būs iespējams gan noīrēt gan nodot piecos dažādos pilsētas stāvlaukumos, kuros var spēkratus uzlādēt.

Toyota pārstāvis neslēpj, ka I road maksimālais ātrums ir vien 60 kilometri stundā. Taču vienvietīgajam auto ir citas priekšrocības. Tas nepiesārņo vidi. Šis auto var veikt tikpat straujus pagriezienus kā divritenis un to ir ļoti viegli novietot stāvvietās.

Bez tam atšķirībā no velosipēda un motocikla, lai brauktu ar I – Road” nav vajadzīga ķivere. Lietus laikā braucēju sargā drošs jumts.

Plānots, ka miniatūrās automašīnas Tokijas ielā tiks izmēģinātas līdz septembra beigām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl