36 komentāri
Topošais šoferīt, ņem vēra! Jau no 1. novembra stāsies spēka izmaiņas ”tiesību” iegūšanas procesā
FOTO: LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka 1. novembrī stāsies spēkā grozījumi noteikumos par autovadītāju apmācību. CSDD uzskata, ka tie uzlabos autoskolu sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā rezultātā labāk tikšot sagatavoti jaunie autovadītāji un ikviens uz ceļa varēs justies drošāk.

”Grozījumu nepieciešamību apliecina arī tas, ka situācija satiksmes drošības jomā Latvijā nav tik laba kā vidēji Eiropas Savienībā (ES). Latvijā 2015. gadā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 94 cilvēki, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem ES. “Zem mums” ir tikai Rumānija un Bulgārija,” pauž CSDD.

Ar 1. novembri topošo autovadītāju apmācības procesā paredzētas vairākas izmaiņas

 • Tiks ieviestas jaunas tēmas teorētiskās apmācības procesā (piemēram, bīstamu situāciju paredzēšana, risku novēršana u.c.), kā arī tiks palielināts minimālais braukšanas stundu skaits.
 • Vadīšanas apmācību plānots papildināt ar braukšanu slidena ceļa apstākļos un diennakts tumšajā laikā. Rezultātā autovadītāji tiks labāk sagatavoti patstāvīgajām gaitām ceļu satiksmē.

Jaunā sistēma būs draudzīgāka arī skolu kursantiem – teorētiskās apmācības programmās iekļautie jautājumi sadalīti apmācības moduļos. Tas nozīmē, ja personai nav bijusi iespēja apmeklēt mācības, tad būs iespēja konkrēto moduli apmeklēt citā laikā.

Visām autoskolām apmācības procesā no 2018. gada būs jāizmanto mācību laukums. Autoskolas laukumus varēs izmantot uz īres pamata un vairākas skolas varēs kooperēties, izmantojot vienu laukumu.

TOP komentāri

 • Veiksmi
  +7 +6 -1

  Veiksmi

  Man sāk likties ka ļoti daudz jauniešu pēc šīs informācijas nemaz necentīsies tiesības likt jo viņi to vienkārši nevarēs atļauties.
 • leo
  +6 +6 0

  leo

  Ko vēl tie āpši izdomās?Tas nozīmē ka kursi notiks veselu gadu,ja mācies vasarā tad jāgaida ziema lai varētu braukt slidenā laikā?
 • Fix
  +5 +5 0

  Fix

  Lai valdība saved ceļus kārtībā visā LV teritorijā, un nebūs jāmeklē iemesls, kāpēc mūsu valstī ir tik daudz bojāgājušie autoavārijās.
  Nekas jau tikmēr nemainīsies, ir atrasts jauns veids, kā no tautas iegūt vel vairāk līdzekļu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl