“Top Gear” Argentīnā par mata tiesu izvairās no linča tiesas

0 Komentāru
“Top Gear” Argentīnā par mata tiesu izvairās no linča tiesas
()

Visā pasaulē populārā britu raidījuma “Top Gear” vadītāji un pavadošā komanda, filmējot sižetu Argentīnā, drošības apsvērumu dēļ bijuši spiesti steidzami pamest valsti. Vietējo iedzīvotājus aizskāris raidījuma vadītāja Džeremija Klarksona vadītā Porsche markas auto britu reģistrācijas numurs – H982FKH, kas argentīniešiem atgādinājis par pazemojošo Folklendu salu karu ar Lielbritāniju.

Klarksona vadītā auto reģistrācijas zīme argentīniešus aizskārusi tik ļoti, ka Top Gear vadītāju un pavadošās komandas auto kolonai ir uzbrukts, izsitot stiklus un nodarīti citi postījumus. Argentīnieši pat draudējuši fiziski izrēķināties ar raidījuma vādītājiem. Protestos piedalījušies līdz pat 1000 cilvēku, kas pauduši neslēptu agresiju Top Gear komandai par provokatīvo reģistrācijas numuru.  Situācija ir bijusi tik nokaitēta, ka raidījuma vadītāji drošības dēļ nolēmuši pamest Argentīnu.

Komentējot argentīniešu sašutumu, Džeremijs Klarksons norādījis, ka Top Gear komandai nav bijis mērķis kaitināt vai kādā citā veidā aizskart argentīniešus.

”Numurs ir tīrā sagadīšanās. Zvēru pie savu bērnu dzīvībām,” atgriezies Lielbritānijā, taisnojās  Dž. Klarksons. Viņš arī norādīja, ka draudi Argentīnā bijuši nepārprotami. ”Vietējie ielenca mūsu automašīnas. Vietējās varas pārstāvji lika mums nekavējoties pamest valsti. 1000 saniknotu argentīniešu mūs vajāja līdz pat Argentīnas robežai. Kādu no mums varēja arī nogalināt!”

Tiesa, Dž. Klarksona kritiķi norāda, ka šī nav vienīgā reize, kad Top Gear centusies provocēt vietējos iedzīvotājus savu sižetu tapšanas laikā. Līdzīgas situācijas radušās jau Birmā  un Meksikā. Piemēram, Meksikā,  Dž. Klarksons, mēģinot raksturot šīs valsts autoindustriju, norādīja, ka meksikāņu auto ir kā ”ūsaini un slinki vīrieši, kas blenž uz kaktusiem”.

0 Komentāru