Tiem, kuri tehnisko apskati veic gada beigās, nākamajā apskatē ceļa nodoklis būs jāmaksā dubultā

28 komentāri
Tiem, kuri tehnisko apskati veic gada beigās, nākamajā apskatē ceļa nodoklis būs jāmaksā dubultā
FOTO: LETA

Neapšaubāmi, ka pēdējā laika aktuālākais temats sabiedrībai – Latvijas ceļi, to stāvoklis un autovadītāji, kuri pa tiem pārvietojas. Ir kārtība, ka lai piedalītos satiksmē, automobilim jābūt tehniskā kārtībā un nomaksātam tā sauktajam ceļa nodoklim, kurš nereti sastāda pamatīgu naudas summu.

 

Liels ir daža laba autovadītāja pārsteigums, ka pirms auto atrādīšanas speciālistiem viņam nākas dzirdēt – jums ceļu nodoklis jāmaksā par diviem gadiem.

Veselu gadu nebūs jādodas uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) – tā varētu domāt tie, kuri automašīnas ikgadējo tehnisko apskati veikuši pērnā gada decembra beigās un saņēmuši uzlīmi līdz pat 2016. gada janvāra sākumam.

Šajā gadījumā šoferīšiem jārēķinās ar to, ka nākamajā reizē var nākties maksāt dubultā.

”Katru gadu es eju apskati vienā gadā, bet šoreiz man iedeva apskati uz gadu un trim nedēļām. Un, protams, šo trīs nedēļu dēļ man ir jāsamaksā uzreiz par diviem gadiem,” stāsta autovadītāja Sintija.

Proti, ja uz apskati jābrauc, tad tā sauktais ceļa nodoklis jāmaksā gan, un par katru gadu.

Kādam arī varētu rasties jautājums – kur tad paliek nodoklis, kuru maksājam? Iespējams brauktuvju uzturēšanai, ja jau tautā iesaukts, par ceļu nodokli. Izrādās, ka nē. Tie nonāk kopējā nodokļu katlā un tad jau tiek sadalīti tur, kur vajag. Un kā sacīja Finanšu ministrijas pārstāvis. Šobrīd finansējums ceļu uzturēšanai ir daudz lielāks par to, ko samaksā šoferīši.

Vairāk skaties pievienotajā video!

28 komentāri