1 komentārs
Tie, kam tiesības tikai uz “automātu”, pēc pilnās B kategorijas nekāro
Foto: Flickr

Trīs gadu laikā iespēju iegūt vadītāja apliecību, kas ļauj vadīt automašīnu tikai ar automātisko pārnesumkārbu, Latvijā ieguvuši vairāk nekā 1,7 tūkstoši cilvēku. Tas ir salīdzinoši neliels skaits pret visu Latvijā esošo autovadītāju apliecību skaitu, turklāt tikai retais vēlāk kārto papildu eksāmenu, lai iegūtu iespēju braukt arī ar mehāniskās ātrumkārbas automašīnām, noskaidroja portāls Skaties.lv.

Šobrīd kopumā vien 11 cilvēki ir likuši papildeksāmenu, lai iegūtu ”parasto” – B kategorijas –  vadītāja apliecību, kas ļauj vadīt transportlīdzekli arī ar mehānisko pārnesumkārbu, portāls Skaties.lv noskaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Statistika liecina, ka apmēram 70% vadītāju Latvijā, kuriem ir tiesības vadīt spēkratu ar automātisko ātrumkārbu, ir sievietes. Turklāt lielākais šādu apliecību īpašnieku īpatsvars ir cilvēki vecuma grupā līdz 30 gadiem.

Valsts policijas pārstāvji portālam Skaties.lv atzina, ka pārkāpumi, kad cilvēkiem ir B (78) vadītāja apliecība, bet viņi pie stūres sēdušies automašīnām ar mehānisko pārnesumkārbu, gadās reti. Nepastāv arī atsevišķs pants administratīvo pārkāpumu kodeksā par šāda veida pārkāpumiem. Ja tomēr vadītājs ar B (78) ātrumkārbu sēdies pie stūres ”parastajai” automašīnai, viņam var tik piemērots sods 40–280 eiro apmērā par transportlīdzekļa vadīšanu bez autovadītāja apliecības attiecīgajai transportlīdzekļa kategorijai.

Patlaban Latvijā derīgas ir 1773 B (78) vadītāja apliecības. Taču kopumā šā gada oktobra sākumā derīgas bija 779 577 B kategorijas vadītāja apliecības, tostarp B (78).

Salīdzinājumam 2012. gada februāra sākumā Latvijā bija 137 autovadītāji, kuriem bija tiesības vadīt ar automātisko pārnesumkārbu aprīkotus vieglos spēkratus. Savukārt kopējais B kategorijas vadītāju skaits tajā laikā bija vairāk nekā 740 tūkstoši.

Lai iegūtu vadītāja apliecību ar iespēju vadīt automašīnas, kas aprīkotas ar automātisko pārnesumkārbu, eksāmena kārtība un izmaksas ir tādas pašas kā ”parastajā” eksāmenā, taču braukšana jākārto ar attiecīgu automašīnu. Sekmīga eksāmena rezultātā jaunais vadītājs saņem apliecību ar 78. ierobežojumu kodu (B (78)). Tas nodrošina tiesības vadīt transportlīdzekli tikai ar automātisko pārnesumkārbu. Savukārt, ja šis vadītājs vēlāk vēlēsies vadīt auto ar mehānisko pārnesumkārbu, tad CSDD jānokārto attiecīgs braukšanas eksāmens (bez autoskolas kursu apmeklēšanas) un jāapmaina apliecība.

Minētais kods ir vienāds visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tādēļ ar šādām tiesībām ir iespēja vadīt auto arī ārpus Latvijas.

Eksāmenu kārtošanu ar automātisko ātrumkārbu iespējama visās desmit CSDD nodaļās, kurās klientiem tiek sniegti kvalifikācijas pakalpojumi.

Iespēju kārtot eksāmenu B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai braukšanai ar automātisko ātrumkārbu CSDD nodrošina kopš 2011. gada augusta.

TOP komentāri

  • Zuze
    0 0 0

    Zuze

    Prieks, kad uzsāku apmācības autoskolā Krustojumi.lv, ka skola pati mani pārliecināja, ka manos 18 gados labāk kārtot eksāmenu uz manuālās kārbas, jo nevar zināt, kā dzīve iegriezīsies un kāds auto kad var būt jāvada, tagad, kad man ir pāri 20, darbā jābrauc ar auto, kuram ir manuālā kārba un nav nekādu problēmu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl