Testa režīmā sāk darboties vidējā ātruma mērītāji

3 komentāri

Piektdien testa režīmā uz Tīnūžu-Kokneses šosejas sākusi darboties vidējā ātruma kontroles mērierīce, bet no 1. aprīļa ātrumpārkāpēji sāks arī saņemt soda protokolus.

Vidējā ātruma mērītāji fiksēs, ar kādu ātrumu autovadītāji šķērso pirmo posmu, kurā uzstādīta mērierīce, savukārt pēc nepilniem septiņiem kilometriem tiks izrēķināts vidējais ātrums ar kādu šoferīši nobraukuši šo posumu. Ja vidējais ātrums pārsniegs atļauto, autovadītājiem tiks nosūtīta soda kvīts.

Līdz 2021. gadam šādas ierīces plānots uzstādīt uz visiem galvenajiem Latvijas autoceļiem.

Jānis Golubevs
CSDD valdes loceklis

Nākotnē, protams, būs Jūrmalas šoseja, kas šobrīd tiks rekonstruēta, un līdz ar to tur mēs plānojam uzlikt. Arī Liepājas šoseja un Vidzemes šoseja. Šeit atkal ir būtiski uzsvērt, ka – nevis tikai tāpēc, ka sistēma ir jāuzliek kaut kur, lai kādu sodītu, bet mēs vērtēsim tos ceļa posmus, kur patiešām notiek negadījumi.

Pērnā gada laikā stacionārie radari sodos no ātruma pārkāpējiem iekasējuši vairāk kā 15 miljonus. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis LNT Ziņām norādīja, ka šis skaitlis apliecina, ka autovadītāju tieksme pārkāpt ātrumu nav mainījusies.

3 komentāri