Teikas un Juglas iedzīvotājus aicinās auto aizstāt ar velosipēdiem

Komentāri
Teikas un Juglas iedzīvotājus aicinās auto aizstāt ar velosipēdiem
Foto: Freeimages.com

Šovasar Rīgā tiks uzsākts jauns projekts PTP-Cycle jeb Personalizētā ceļojuma plānošana. Tā ietvaros sākotnēji tiks uzrunāti Teikas un Juglas iedzīvotāji, aicinot tos mainīt savus ikdienas pārvietošanās paradumus un privātās automašīnas nomainīt pret velosipēdu.

Pie Teikas un Juglas mājsaimniecībām dosies speciāli apmācīti ceļojuma aģenti, informējot par velobraukšanu, alternatīvu pārvietošanās veidu priekšrocībām, dalīs bezmaksas materiālus par drošu pārvietošanos ar velosipēdu, velomaršrutu kartes un citu informāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atklājot projektu “PTP-Cycle”, sabiedrībā pazīstami cilvēki kliedēja mītus un aizspriedumus par velobraukšanu galvaspilsētā. Piemēram, aktrise Regīna Razuma atklāja, ka brauc ar velosipēdu ļoti bieži un tas palīdz ātrāk nonākt teātrī. “Bieži vien jūtos lepna, ka varu pa Elizabetes ielu pabraukt garām automašīnu rindai un pirmā nonākt galamērķī. Viss mūsu teātra kolektīvs lielā pulkā brauc ar riteni. Ja mums ir izrāde Smiļģa ielā Pārdaugavā, tad pēc tam mēs kā vesela komanda ripināmies atpakaļ uz centru,” atklāja Jaunā Rīgas teātra aktrise.

Savukārt Romāns Meļņiks, aktīvs velobraucējs, stāstot par velobraukšanas priekšrocībām, akcentēja, ka palielinoties velobraucēju skaitam Rīgas ielās, arī pašvaldība aktīvāk strādā pie veloinfrastruktūras attīstīšanas un uzturēšanas.

PTP-Cycle, kas ir aizgūts projekts no Londonas, mērķis ir mudināt rīdziniekus ikdienā vairāk pārvietoties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu. To īsteno Rīgas domes Satiksmes departaments.

Jugla un Teika izvēlēta tādēļ, ka tur šobrīd, pēc projekta autoru teiktā, ir vislabākā velo infrastruktūra – jauns, plats veloceļš “Centrs-Berģi” un daudzveidīgais sabiedriskais transports.

Personalizētās ceļojumu plānošanas riteņbraucējiem metode Lielbritānijā tiek izmantota kopš 2003. gada, panākot velosipēda izmantošanas pieaugumu par 10 līdz 15% un samazinot vieglo automašīnu izmantošanu par 10 – 12%.

“PTP-Cycle” ir projekts, kas izmanto personalizētas ceļojuma plānošanas (PTP) metodi, lai veicinātu pilsētnieku pārvietošanās paradumu maiņu – aicinātu samazināt privātā autotransporta izmantošanu – palielināt riteņbraukšanu un iešanu kājām, kā arī sabiedriskā transporta izmantošanu un auto koplietošanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl