Tehniskās apskates naktī Rīgā jauns rekords – pārbaudīti gandrīz 1200 auto

Pievienot komentāru
Tehniskās apskates naktī Rīgā jauns rekords – pārbaudīti gandrīz 1200 auto
Foto: CSDD

Pagājušajā naktī, no 22. uz 23. augustu pasākumā Tehniskās apskates nakts – 2015 Rīgā, kas ilga gandrīz desmit stundas, pārbaudīti 1159 automobiļi, ziņo Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Lielākā daļa (953 auto) izmantoja iespēju veikt bezmaksas transportlīdzekļa diagnostiku, bet tehniskās apskates uzlīmi saņēma 206 (jeb 17,8%) spēkrati.

Rīgā pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 16,5 gadi. Jāpiebilst, ka vidējais Latvijas autoparka vecums ir gandrīz 13 gadi. Vecākais auto, kas pagājušajā naktī ieripoja tehniskās apskates stacijā, bija 1982.gada BMW 323, bet jaunākais – pagājušā gada elektromobilis Volkswagen UP!.

Uz šīm pārbaudēm tiek vestas automašīnas, kas nav speciāli gatavotas tehniskai kontrolei; to īpašnieki vēlas noskaidrot, kas tieši kaiš viņa auto. Tādēļ izbrāķēto spēkratu procents ir krietni lielāks nekā ikdienā, proti “2” vai “3” vērtējumus saņēma 77% auto.

Tehniskās apskates darbinieki visvairāk aizrādījumus izteica par balstiekārtas bojājumiem, nenoregulētiem lukturiem, bremžu sistēmas bojājumiem, eļļas noplūdi kā arī bīstami nodilušām riepām.

“Līdz pat pirmajiem gaiļiem darbs tehniskās apskates stacijā Rīgā ritēja savstarpējas sapratnes un draudzīgu konsultāciju gaisotnē,” stāsta SIA uteko & TŰV Latvija valdes loceklis Aivars Amoliņš.

Pēc aptuvenām aplēsēm pagājušajā naktī tehniskās apskates staciju apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu. Vislielākais skatītāju pieplūdums bija uz Jāņa Rozīša Streetbike Freestyle šoviem, kurā tika “grieztas saulītes”, mesti kūleņi, žonglēts ar uguns bumbām, kā arī lēkts ar motociklu cauri degošam riņķim. Pieprasīti bija arī citi ar satiksmes drošību saistīti informatīvi-izklaidējošie pasākumi. Piemēram, “apgāžamajā mašīnā” par drošības jostu lietošanu nepieciešamību pārliecinājās ap 400 cilvēki. Savukārt PIT STOP auto riteņa maiņas sacensībās labākais laiks vīru konkurencē bija 1 minūte un 29 sekundes, bet kāda dāma spēja riepu nomainīt 2 minūtēs un trīs sekundēs. Pasākuma apmeklētāji izrādīja arī lielu interesi par elektromobiļiem.

Tehniskās apskates nakti rīkoja SIA Auteko&TŰV sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju(CSDD).

Nākamā tehniskās apskates nakts šogad notiks 28. augustā Daugavpilī.