“Tas nav tik vienkārši paveicams.” Mobilo sakaru operatori komentē CSDD ideju par telefonu ierobežošanu automobiļos

Anita Gušča

Autors: Anita Gušča

1 komentārs
“Tas nav tik vienkārši paveicams.” Mobilo sakaru operatori komentē CSDD ideju par telefonu ierobežošanu automobiļos
KASPARS KRAFTS, F64

Trešdien, 10. aprīlī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā CSDD vadītājs Andris Lukstiņš norādīja uz problēmu ar mobilo telefonu lietošanu pie stūres.

Kā iepriekš vēstīts, viņa ieskatā, būtu jāaizliedz lietot attiecīgās ierīces, piemēram, ar mobilo sakaru operatoriem vienojoties, ka, pārvietojoties ar automašīnu ātrāk par 30 kilometriem stundā, attiecīgās ierīces tiek atslēgtas.

Pēcāk CSDD precizēja, ka patlaban virknē Eiropas valstu tiek domāts, kā ierobežot mobilo ierīču lietošanu pie auto stūres, bet tas attiektos tikai uz autovadītājiem.

Portāls Skaties.lv uzrunāja mobilo sakaru operatorus, lai noskaidrotu, ko par CSDD pausto ideju domā viņi.

Kā norādīja “Tele2 Latvia” pārstāvis Oskars Frīmanis, tālruņa lietošana pie stūres ir aktuāla problēma un ideja to šādā veidā risināt ir interesanta, taču tehniski atslēgt būtu iespējams tikai viedtelefonus.

“Bet tas nav tik vienkārši paveicams process – būtu nepieciešams īpašs risinājumus, kas jāinstalē mobilajos telefonos. Turklāt šāda iespēja nebūtu pieejama “parastajiem” telefoniem,” piebilda Frīmanis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka neatbildēts šādā gadījumā paliek arī jautājums, kā izmantot navigācijas aplikācijas, kas darbojas, izmantojot mobilo sakaru tīklu.

Savukārt “LMT” pārstāvis Valdis Jalinskis portālam Skaties.lv pauda, ka pēc uzņēmuma ieskatiem, ceļu satiksmes drošība jāuzlabo nevis ar aizliegumiem, bet inovatīviem risinājumiem.

“Mūsdienu automobiļos jau ir iestrādātas dažādas sistēmas, kas ļauj izmantot telefonu arī braukšanas laikā. “LMT” strādā nevis pie tā, lai tehniski ierobežotu mobilo sakaru izmantošanu, bet gan pie tā, lai autovadītājs sakarus var lietot ērti un droši sev, līdzbraucējiem un visiem citiem satiksmes dalībniekiem. Līdz ar 5G ieviešanu arī transporta sistēmas kļūs viedākas un drošākas – kopā ar partneriem jau darbojamies ar savienoto auto, viedo ceļazīmju, mašīnredzes u.c. transporta risinājumiem,” atklāja Jalinskis.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka “LMT” iestājas par atbildīgu mobilo iekārtu lietošanu un saziņai automobilī aicina izmantot brīvroku sistēmas. Tāpat uzņēmums piedaloties sabiedrības informēšanas kampaņās, vēršot uzmanību uz bezatbildīgas mobilo iekārtu lietošanas riskiem.

“LMT” kā vienīgais telekomunikāciju operators Latvijā ir parakstījis Eiropas ceļu satiksmes drošības hartu.

“Esam kopā ar CSDD organizējuši kampaņu ”Skaties ceļam acīs”, kurā, izmantojot jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas, uzskatāmi tika rādīta mobilo ierīču lietošanas bīstamība pie auto stūres. “LMT” klientu centros virtuālajā realitātē ikvienam interesentam bija iespēja pārbaudīt savu spēju skatīties uz ceļu un nepadoties kārdinājumam pārlūkot savu mobilo tālruni. Arī šogad kopā ar citiem uzņēmumiem un organizācijām esam iesaistījušies kampaņā ”Izkāp no telefona!”, kurā aicinām gan savus darbiniekus, gan sabiedrību kopumā nelietot mobilās iekārtas, vadot transporta līdzekli,” piebilda Jalinskis.

Lasi arī: CSDD sāk cīņu ar mobilā tālruņa “nozombētiem” autovadītājiem

1 komentārs