Tallinā kursē pirmie autobusi bez vadītāja

1 komentārs

Tepat kaimiņos – Tallinas – ielās jau kursē pirmie autobusi, kuri pārvietojas pilnīgi patstāvīgi – bez vadītāja. Lai gan jauno transportlīdzekļu piedalīšanās satiksmē radījusi dažus bīstamus mirkļus ceļu satiksmē, kopumā iedzīvotāji ir priecīgi un steidz iemēģināt šos, tā teikt, ”busiņus no nākotnes”.

Kopumā Tallinā sākuši kursēt divi autobusi bez vadītāja, turklāt braukšana tajos ir bez maksas. Šādā veidā Igaunija, kļūstot par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, vērš uzmanību uz vienu no savām prioritātēm – tehnoloģiju progresu.

Valders Laurs
IGAUNIJAS ES PREZIDENTŪRAS DIGITĀLO RISINĀJUMU KONSULTANTS

Ahtri krustojumā ir uzstādīts viens papildu luksofors, kas reaģē uz busa tuvošanos. Pārējos luksoforos zaļā gaisma pārslēdzas uz sarkano gaismu, kad busiņš tuvojas, palaižot to pāri krustojumiem.

Busiņa pārvietošanās ātrums ir salīdzinoši lēns. Pēc mūsu aprēķiniem, pa tramvajiem paredzēto ceļu tas pārvietojas ar ātrumu 8 km/h, bet pa Mēness avēniju tas brauc ar 15 km/h.

Līdz šim bezvadītāju autobusi nav sadūrušies ne ar vienu citu satiksmes dalībnieku, taču tuvu tam pāris reizes gan bijuši. Kāds aculiecinieks stāstījis, ka busiņš nedevis ceļu policijas mašīnai, kas braukusi ar ieslēgtām bākugunīm. Savukārt cits redzējis, kā busiņš ”ignorē” sarkano gaismu un pārtraucies pāri gājēju pārejai.

Lai gan šajos busos neviens pie stūres nesēž, vietējais likums prasa, lai busiņā tomēr būtu kāds atbildīgais, kurš transportlīdzeklī sagaida pasažierus. Bezvadītāju busu pasažieri vēl ir jāiepazīstina ar šo visai pasaulei jauno autonomo transportlīdzekli.

Bezvadītāju busi kursē maršrutā no Tallinas pilsētas centra uz galveno prezidentūras pasākumu norises vietu. Tie izmaksājuši 100 tūkstošus eiro. Interesentus, kas vēlas izbraukt ar šiem ”nākotnes trasporta līdzekļiem”, aicina pasteigties, jo tie kursēs tikai līdz augusta beigām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl