Komentāri

Glābējs, helikoptera pilots, cilvēks, kurš strādā uz naftas urbšanas platformas ūdenī. Vai zināt, kas vieno šos cilvēkus, šīs profesijas? Tās ir teju vienīgās, kurās to pārstāvji ir profesionāli mācīti izkļūt no slīkstošas automašīnas. Šogad dažos mēnešos arī bijuši vairāki autovadītāju un pasažieru slīkšanas gadījumi.

”Sieviete ar auto no tilta iebrauc upē un iet bojā,” ”vieglajai automašīnai iebraucot upē, gājis bojā tās vadītājs – 57 gadus vecs vīrietis,” ”iebraucot dīķī, gājis bojā traktora vadītājs,” ”Ogrē upē iebraukusi vieglā automašīna, pirms glābēju ierašanās, automašīnā esošie cilvēki jau bija paši saviem spēkiem izkļuvuši ārā no automašīnas,” automašīna Mercedes Benz nobrauca no ceļa un iebrauca Mārupītē. No avarējušās automašīnas slimnīcā nogādāts vīrietis,” šīs ir vairākas ziņas par autovadītājiem un pasažieriem, kuri ar transportlīdzekļiem, nonākot ūdens tilpnē noslīkuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šis pats fakts ir šokējošs, tas ūdens parasti ir ļoti auksts, līdz ar to ir gan šoks, šoks no paša negadījuma un arī no šā te aukstā ūdens. Bieži vien šie te negadījumi ziemā ir saistīti ar diennakts tumšo laiku. Līdz ar to ir dezorientācijas problēma,” stāsta Tiesu medicīnas eksperts, RTU lektors Oskars Irbītis.

Tiesu medicīnas eksperts norāda, ka cilvēkam ir jābūt īpaši sagatavotam, lai saprastu, ka laikus ir jāatver logi, jāsaprot, ka durvis nebūs iespējams atvērt, kamēr mašīna nebūs pilnībā piepildījusies ar ūdeni.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis stāsta, ka vidēji no 10 gadījumiem, kad automašīna iebrauc ūdenī, tikai viens izglābjas.

Apgāšanās uz jumta, kā skaidro eksperti, ir īpaši bīstama, jo cilvēks ir ar galvu uz leju, nespēj noorientēties, grūtāk izsist logus, nemaz nerunājot par durvju atvēršanu. Esot bijuši gadījumi, kad noslīkst pat seklā ūdenī.

Par to, ko darīt, ja esat nokļuvis šādā situācijā, skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl