Studenti sāk kampaņu pret ātru braukšanu

Komentāri

Pašreizējie sodi tomēr autovadītājus nedisciplinē – pērn ātruma neievērošana izraisījusi vairāk nekā 500 avāriju un daudzas no tām beigušās ar nāvi. Redzot šo melno statistiku, pieci studenti nolēmuši rīkot sociālu kampaņu, aicinot autobraucējus atzīt nelāgo paradumu pārsniegt ātrumu un apņemties vismaz mēnesi braukt atbilstoši noteikumiem.

Pārliecinošs vairums jeb 93% Latvijas autovadītāju atzīst, ka pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu. Šādus datus rāda Valsts policijas un Drošas braukšanas skolas veiktais pētījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Manot lielo negadījumu skaitu, kas radušies tieši ātras braukšanas dēļ, pieci studenti nolēmuši rīkoties – brīvprātīgi un bez atalgojuma veidot kampaņu, lai mudinātu autobraucējus aizdomāties par savu izvēlēto braukšanas ātrumu. Šoferi ir aicināti vispirms atzīt paradumu pārkāpt ātrumu un tad apņemties vismaz mēnesi ieteicamo braukšanas ātrumu ievērot.

Lūzumu punkts bija pēc Lieldienām notikusī traģiskā avārija uz Tīnūžu-Kokneses autoceļa, kur dzīvību zaudēja jauna ģimene, tostarp mazs bērns. Tāpēc kampaņas mērķauditorija ir tieši jaunieši. Lai vienaudžus uzrunātu, studentiem talkā nākuši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki.

 

Kampaņas organizētāja Laura atzīst, ka īstenot šo apņemšanos nav tik viegli kā sākotnēji domāts, jo bieži vien ieradums ņem virsroku. Arī TV3 Ziņu aptaujātie autobraucēji pieļauj, ka būtu grūti pilnībā ievērot atļauto braukšanas ātrumu.

Kampaņa Atzīstos un Apņemos norisināsies līdz 15. jūnijam, un studenti pieļauj tās turpinājumu, piemēram, runāt par braukšanas kultūru.

Lasi vēl