Stingrāk vērsīsies pret agresīvajiem šoferiem

6 komentāri
Stingrāk vērsīsies pret agresīvajiem šoferiem

Kopš šodienas nekur Latvijā vairs nedrīkst braukt ātrāk par 90 kilometriem stundā. Šoferīšus aicina ņemt vērā to, ka, kļūstot arvien tumšākam un lietainākam laikam, redzamība un drošība uz ceļiem krietni pasliktinās. Par spīti tam, dati liecina, ka Latvijā arvien ir gana daudz ātruma pārkāpēju un agresīvu braucēju, kas apdraud arī pārējos satiksmes dalībniekus.

Tumšāks, slidenāks, nedrošāks

Ja vasarā atsevišķos, labos autoceļu posmos drīkstēja braukt ar 100 kilometriem stundā, tad kopš šodienas šoferīši drīkst gāzēt vien līdz 90 kilometriem stundā. Rudenīgais laiks liek būt piesardzīgākiem.

Anna Kononova
”Latvijas valsts ceļi” sabiedrisko attiecību vadītāja

Rudenī ceļa segums maina savas īpašības, gan tamdēļ, ka ātrāk satumst, gan tādēļ, ka mēdz būt mijkrēslis, mēdz būt migla un slapjas lapas uz ceļiem. Tas viss padara braukšanu nedrošāku, līdz ar to ātrums ir jāizvēlas atbilstoši tam, kāds ir ceļa segums.

Diemžēl dati liecina, ka, par spīti, skarbajai nelaimes gadījumu statistikai uz Latvijas ceļiem, autovadītāji ar ātruma ievērošanu neaizraujas. Pēdējos aptauju datos daļa šoferu pat vaļsirdīgi atzinuši, ka ātrumu mēdz pārsniegt pat par 40 kilometriem stundā.

Foto

Ķers agresīvos šoferus

Problēmas ceļu satiksmē aizvien biežāk izraisa arī agresīvie braucēji. Kā norāda CSDD, pietiek ar vienu šādu nervozu autovadītāju, lai uz ceļa rastos haoss. Par agresīvu braukšanu uzskata, piemēram, mētāšanos pa joslām vai mašīnu kolonu apdzīšanu. Valsts policija kopā ar CSDD gan plāno paplašināt agresīvas braukšanas definīciju, lai šādu šoferus varētu biežāk sodīt.

Ieva Bērziņa
CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste

Agresīva braukšana ir arī braukšana sānslīdē, arī tā dēvētās saulītes. Motociklistiem raušana ratā. Visas šīs lietas var piedēvēt pie agresīvas braukšanas. Arī apdzīšana, strauja piebraukšana priekšā un strauja nobremzēšana. Tās visas ir pazīmes par agresīvu uzvedību ceļu satiksmē.

Tāpat daudzos posmos uz valsts galvenajiem autoceļiem turpinās vērienīgi būvdarbi. Dažviet to dēļ jārēķinās pat ar papildu stundu ceļā.

Rudens baudītājiem Siguldā jārēķinās ar “korķiem”

Kad zelta rudens Latvijas dabu iekrāso košākās krāsās, ierasti cilvēki to brauc baudīt uz Siguldu. Šajā nedēļas nogalē sagaidāms milzīgs cilvēku un līdz ar to arī auto pieplūdums Siguldā. Tādēļ ceļu uzturētāji atgādina, ka uz tilta pār Gauju turpinās remontdarbi, satiksme te organizēta tikai pa vienu joslu un ar luksoforu, līdz ar to rīt un parīt Siguldā paredzami pamatīgi sastrēgumi. Tilta remondarbu dēļ korķi Siguldā veidojās jau iepriekšējā nedēļas nogalē, tādēļ autovadītāji, Gaujas šķērsošanai, aicināti, izmanot tiltus Murjāņos un Cēsīs. Savukārt daudzviet ceļu remonti jau pabeigti, taču šoferus var mulsināt palikušās ceļa zīmes – atļautais ātrums 70.

Anna Kononova
”Latvijas valsts ceļi” sabiedrisko attiecību vadītāja

Tās nav aizmirstās ceļa zīmes, tās tur ir atstātas ar nolūku, jo uzreiz pēc remontdarbiem asfaltu pārklāj neredzama, bet ļoti slidena bitumena plēvīte.

”Latvijas valsts ceļi” uz svaigi asfaltētajiem ceļiem veic regulārus saķeres mērījumus, kad saķere būs vajadzīgajās normās, tiks atļauta braukšana ar 90 kilometriem stundā.

Video