“Statoil” sāk piegādāt arktiskās klases dīzeļdegvielu

Komentāri
“Statoil” sāk piegādāt arktiskās klases dīzeļdegvielu
FOTO: LETA

”Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas uzpildes stacijās (DUS) tiek uzsākta pāreja uz arktiskās klases dīzeļdegvielu, kas piemērota braukšanai līdz pat -20 °C.

Sinoptiķi jau šonedēļ prognozē gaisa temperatūras pazemināšanos naktīs pat zem nulle grādu atzīmes.

”Pat neliels daudzums vasaras dīzeļdegvielas var būt iemesls, lai salā rastos grūtības iedarbināt auto. Degvielas uzpildes stacijās pilnīgai degvielas klašu nomaiņai ir nepieciešamas aptuveni divas nedēļas, tāpēc atbilstoši ”Statoil Fuel & Retail Latvia” kvalitātes standartiem pakāpenisku pāreju esam uzsākuši jau tagad,” skaidro ”Statoil Fuel & Retail Latvia” Degvielas produktu attīstības direktors Viesturs Astičs.

Novembrī ”Statoil” DUS būs pieejama 2. arktiskās klases dīzeļdegviela, kas piemērota braukšanai līdz -32 °C. Arī stiprā salā tā ar garantiju iedarbinās automašīnas motoru. Turklāt faktiskie degvielas aukstumizturības rādītāji parasti ir labāki nekā standartā noteiktie.

Ievērībai

  • Savlaicīgi pārejiet uz arktisko dīzeli! Svarīgi, lai, sasniedzot temperatūru zem -10 °C, degvielas tvertnē būtu tikai arktiskā dīzeļdegviela, nevis dažādu aukstumizturības klašu degvielas “kokteilis”. Arktiskā degviela ļaus izvairīties no parafīna kristāliem, kas var atstāt nopietnas sekas – līdz pat apstāšanas riskam liela salā.
  • Pārbaudiet degvielas filtrus! Pārliecinieties, vai degvielas padeves sistēma, it īpaši degvielas filtri, ir savlaicīgi nomainīti un tīri. Gan tajā, gan bākā nedrīkstētu būt vasaras degvielas paliekas, kas zemā temperatūrā sabiezē un aizsprosto degvielas filtru, neļaujot iedarbināt auto.
  • Turiet bāku pilnu! Krasi mainoties temperatūrai, tukšās automobiļu bākās var veidoties kondensāts, kas, pārvēršoties ūdenī un nokļūstot degvielā un filtrā, var sasalt un apturēt dzinēja darbību.
  • Izvēlieties degvielu ar piedevām! Piedevas ļauj samazināt degvielas patēriņu un ilgtermiņā ieekonomēt līdzekļus par auto tehniskā stāvokļa uzturēšanu. Turklāt “Statoil” miles PLUS degvielai ir pievienoti īpaši cetāna uzlabotāji, kas atvieglo dzinēja iedarbināšanu aukstā laikā.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl