Stāsies spēkā jaunas starppilsētu autobusu maršrutu izmaiņas. Ar ko rēķināties iedzīvotājiem?

4 komentāri

Jau šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā būtiski mainīsies satiksmes autobusu atiešanas laiks, daži reisi vispār tiek atcelti. Kā izmaiņas ietekmēs iedzīvotāju ikdienu Pierīgā un reģionos?

Autobusu maršrutā Baldone-Rīga no 1. augusta reiss plkst. 23.20 tiek atcelts. Tas nozīmē, ka vēlā vakarā no Baldones uz Rīgu nokļūt ar autobusu vairs nebūs iespējams.

“Es pieļauju, ka kādam jā, man personīgi ne,” baldoniete Kristiāna norāda, ka viņu izmaiņas nesatrauc, taču autobusus baldonieši visai bieži izmanto. “Dažkārt, iespējams, ir tukši. Bet ne vienmēr, bieži ir pilns autobuss, kad brauc uz darbu vai kā,” teic vietējā iedzīvotāja.

Atsevišķās vietās, piemēram, Baldonē, tiek atcelti, bet citviet, kur ir vairāk pasažieru, autobusu maršrutos tiks laisti lielākas ietilpības autobusi.

Ķekavas iedzīvotāja Lāsma apstiprina, ka šā virziena autobusi dažkārt ir pārpildīti: “Es bieži braucu. Esmu skatījusies, ka daudzos, kur iekāpju, sanāk kājās stāvēt. Ir tādi, kas ir pārpildīti.”

Kopumā autobusu maršrutu izmaiņas skars teju visu Latviju, izņemot, Vidzemi. “Izmaiņas ir saistītas ar sabiedriskā transporta sistēmas nākotnes koncepciju,” Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāvis Gusts Ašmanis norāda, ka no 1. augusta stājas spēkā jaunas prasības.

Runa ir par komforta prasībām, tiks ieviesti jaunāki autobusi, aprīkoti ar “WiFi un citiem uzlabojumiem. Taču, lai to panāktu un saglabātu pievilcīgas cenas, ir jāpilnveido autobusu maršrutu efektivitāte.

“Izveidot tādu piedāvājumu maršrutam, kas ļauj ekonomēt laiku, kurš arī cenas ziņā ir pievilcīgs. Tūliņ gaidām jaunus autobusus ar jaunām kvalitātes prasībām, kas cels kvalitāti un, cerams, piesaistīs pasažierus, un pēc tam sekos jauni elektrovilcieni, ” norāda ATD Sabiedriskā transporta daļas vadītājs.

Autobusu maršrutus pēc iespējas paredzēts apvienot ar vilcienu līnijām. Piemēram, agrākais autobusu maršruts Rīga-Jelgava-Saldus no 1. augusta tiks apvienots ar vilcienu. Turpmāk maršrutā Rīga-Jelgava kursēs vilciens, kam tiks pieskaņots Jelgava-Saldus autobusa reiss.

Krāslavas virzienā jau kopš gada sākuma darbojas līdzīga shēma, kas sevi jau esot veiksmīgi pierādījusi. Autotransporta direkcija aicina ikvienu iepazīties ar izmaiņām, kas stājas spēkā no 1. augusta.

4 komentāri