SS.lv uzradies auto tirgotājs, kurš ar vērienu attin spidometrus

10 komentāri
SS.lv uzradies auto tirgotājs, kurš ar vērienu attin spidometrus
FOTO: Flickr

Sludinājumu portālā SS.lv sadaļā – pārdod auto, uzradies krāpnieks, kurš pārdod automašīnas ar ievērojami attītu spidometru, portālu Skaties.lv informē vērīgs lasītājs, kurš vērš iedzīvotājus pievērs uzmanību, lai neuzķertos uz krāpnieka piedāvājumiem.

”Krāpnieks vairākiem automobiļiem ir attinis spidometra rādītājus un pats to slēpj – izdzēšot daļu no valsts numurzīmes! Kā jau visiem vai daļai jau ir zināms, ir tāds pakalpojums E-CSDD – tehniskās apskates dati, kur viss sīki aprakstīts, par konkrēto auto ievadot valsts reģistrācijas numurzīmi, proti, kāds ir bijis ikgadējais nobraukums,” raksta lasītājs.

”Piemērs, Renault Laguna  EH-4828, kura nobraukums ir norādīts mazāks par 65500 km, otrs auto atkal šim pašam afēristam Audi a4 JE – 4076 ar norādītu 182000 km – patiesībā ir 295539! Daļa no viņiem ielikti sludinājumā tieši šodien, atrast nav grūti…Krāpnieka mob. tālr.: 292-76-722, kurš uzrādīts kā tālrunis pie auto pārdošanas. Ja nemaldos, tad tas viss atrodas placī uz Maskavas ielas pie fitnesa centra,” vēsta lasītājs.

Šāda prakse autotirgotāju vidū nav retums, atgriežot spidometru, pārdevējs uzdod automašīnu par mazāk lietotu nekā patiesībā un uzliek lielāku cenu. Novērots, ka Latvijā atgriezti spidometri aptuveni 80% automašīnu.

FOTO no sludinājumu portāla SS.lv!

Jau ziņots, ka iepriekš tika apsvērta doma sodīt personas, kuras nodarbojas ar spidometru sagrozīšanu, taču pēc likumprojekta vētīšanas, nolemts sodus nepiemērot.

Lai arī Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) veic automašīnas nobraukuma uzskaiti tehniskajās apskatēs un interesentiem informācija par nobraukumu bez maksas par Latvijā veiktajām apskatēm ir pieejama mobilajā aplikācijā, nav plānots, ka direkcija varētu arī sodīt par krāpnieciskām darbībām.

CSDD  skaidro, ka sodīšana ir tiesībsargājošo institūciju kompetence. Krāpniecisku darbību konstatēšana un sodīšana tiešām nav CSDD joma, uzsver institūcijā.Kā skaidro CSDD, ja nākamajā apskatē, salīdzinot ar iepriekšējo apskati, odometra rādījums kļuvis mazāks – tas nav viennozīmīgs pierādījums, ka veiktas apzinātas vai krāpnieciskas darbības. Esot gadījumi, kad automobilim nepieciešams remonts un auto īpašnieks, piemēram, veic visa priekšējā paneļa nomaiņu, uzliekot paneli no cita auto, kurā atrodas cits odometra rādījums.Bezmaksas informācijas pieejamība par odometru rādījumiem ir pirmais solis tālākā šī jautājuma attīstībā. CSDD nodrošinājusi arī to – ja vienā tehniskajā apskatē konstatēts mazāks nobraukums nekā iepriekšējā apskatē, tad CSDD e-pakalpojumos šis mazākais jeb ”nepareizais” rādījums ir redzams sarkanā krāsā. Taču šādā gadījumā viennozīmīgi nevarot apgalvot, ka nobraukums ir speciāli sagrozīts. Patlaban pie ”odometru jautājuma” tālākas risināšanas strādājot vairākas iesaistītās institūcijas – Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija, Iekšlietu ministrija un Finanšu ministrija.CSDD uzsver, ka Latvija ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kur tehniskajā apskatē tiek uzskaitīta informācija par nobraukumu un bez maksas ir publiski pieejama. Kopš pagājušā gada oktobra CSDD nodrošina nobraukumu pieejamību bez maksas. Kopā ar šo pakalpojumu bez maksas ir pieejami arī transportlīdzekļa pēdējās tehniskās apskates dati. Šīs informācijas pieejamība esot guvusi plašu klientu atsaucību un informācijas pieejamība pati par sevi esot salīdzinoši efektīvs veids, kas šobrīd jau preventīvi rada apstākļus, lai mazinātu odometra rādījumu izmaiņu veikšanu.Direkcijā arī uzsver, ka nobraukums ir tikai viens no kritērijiem, kuru cilvēkiem iesakām pārbaudīt, pirms lietota auto iegādes.

 

TOP komentāri

 • Otto
  +2 +2 0

  Otto

  Raksta autors ir slims cilvēks, būtu labāk gājis darbu meklēt vai iespēju vairāk nopelnīt nevis ar hu!ñu nodarboties...kad nabags beigs lekt augstāk par d!rsu,tad arī auto tirgus sakārtosies.
 • nu
  +2 +2 0

  nu

  raksta autors dzīvo kaut kādā sapņu zemē, mašina ir jāpērk skatoties pēc stāvokļa nevis cik ir spidometrā, man viens paziņā noprka jaunu auto un katru gadu notin pa 50 000 km un oficiāli uzrāda, ka nobraucis tikai 6000 km, un tad šitie muļķīši arī pērk un tic, ka nopirkuši mašīnu ar ļoti mazu nobraumumu, es tiem nobraukumiem vispār neticu, un raksta autors laikam pieder pie tiem muļ.....iem
 • Frants
  +2 +2 0

  Frants

  Nu gan jaunumu atklāja ! Es pērku mašīnu vadoties pēc tās tehniskā stāvokļa un izskata ! Bet ir jau pajoļi,kuri pērk gadu,nevis mašīnu...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl