Sporta ielas pārvērtības Rīgā: nebijuši jauninājumi velobraucējiem un gājējiem

0 Komentāru

Priecīgs notikums šodien velobraucējiem un gājējiem. Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā pēc dažām stundām tiks atklāta atjaunotā Sporta iela Rīgā. Minētā iela ir tapusi Rīgas domes Satiksmes (RDSD) departamenta sadarbībā ar nevalstisko apvienību ”Pilsēta cilvēkiem”, kas iestājas par ielu pielāgošanu mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velobraucējiem.

Sporta ielas jauno velojoslu vērtējumu, braucot velosipēda kravas kastē, laipni piedāvāja Oto Ozols. Viņš ir ”Pilsēta cilvēkiem” apvienības dalībnieks, kurš arī piedalījās šā projekta tapšanā.

“Prasījām, uzbāzāmies, tad arī tikām pie projektētājiem, kuri bija atsaucīgi.” Oto norāda, ka Rīgas domes Satiksmes departaments sākotnēji noraidīja sadarbību. Tomēr, kad izdevās tikt klāt profesionāļiem, tad sadarbība ritējusi labi.

“Beidzot Rīgā būs pirmā iela, kur būs kvalitatīva veloinfrastruktūra, kur var bērnu palaist aizbraukt uz skolu,” saka apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis.

Sporta iela, kas turpinājumā pāriet Bruņinieka ielā, arī tur turpināsies veloceliņi un jaunie apzīmējumi, šī iela ved gar vairākām lielām Rīgas skolām. Uzrunātie skolēni pozitīvi vērtē ielas jauno izkārtojumu un labprāt redzētu vairāk šādu ielu.

Sporta iela ir ar vairākiem nebijušiem jauninājumiem. Lai arī automašīnām šī ir vienvirziena iela, veloceliņi ir ielas abās pusēs, abos virzienos. Sporta un Grostonas ielas krustojums ir paaugstināts, tas samazinās autobraucēju ātrumu un gājēji drošāk varēs šķērsot ielu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) vadītājs Vitālijs Reinbahs norāda, ka ir atstāta vieta atvērtām auto durvīm, lai velosipēdisti tajās neietriektos. Visi daudzie jauninājumi ir tapuši sadarbībā ar nevalstiskās apvienības pārstāvjiem.

“Sporta iela un Bruņinieku iela ir labs paraugs sadarbībai ar nevalstiskām, sabiedriskām organizācijām. Visi kopā sēdējām pie galda projektēšanas procesā, izstrīdējāmies, bija daudz redzējumu, beigu beigās pieņēmām izsvērtāko lēmumu,” saka RDSD direktors.

Sporta iela, izņemot dažus sīkumus, jau gatava, bet Bruņinieku ielā darbi vēl turpinās. Tur būs, piemēram, jauna tipa sabiedriskā transporta pieturvietas.

Lūk, kur es tagad eju, būs paaugstinājums autobusa pieturā. Autobuss nebrauks šeit iekšā, bet apstāsies pie paaugstinājuma, lai cilvēkiem būtu vieglāka iekāpšana un izkāpšana. Savukārt veloceliņš ies pāri paaugstinājumam.

Atjaunotā Sporta iela tiek atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Vēlāk Bruņinieku iela būs ērtās Sporta ielas turpinājums. Taču darvas karote šajā medus traukā ir tas, ka, šķiet, ilgu laiku šis būs vienīgais jaunā tipa ielu projekts. Apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis norāda, ka daudzas ielas Rīgā jau ir un vēl arī tiek plānotas pa vecam, neņemot vērā Sporta ielas labo pieredzi.

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

"Rīgas satiksme" ievieš ar telefonu skenējamas QR kodu biļetes

"Zebra" pēta jauno veloceliņu radīto haosu Duntes ielā

"Zebra" pēta, kāpēc Jūrmalas šoseja kļuvusi bīstama

"Zebra": Bruņinieku ielā jauns risinājums velobraucējiem - ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

Leģendām apvītais "RAF" autovilciens - no Maskavas olimpiādes līdz restaurācijai un Rīgas Motormuzejam

Latvijas pašvaldību tilti - bumba ar laika degli

"Zebra" testē: kā ir braukt ar elektrisko velosipēdu, un kādām vajadzībām tas piemērots?

"Zebra": Kaut kā ir jātiek galā ar kreisajiem pagriezieniem!

"Zebra" iepazīstina ar "ķieģeļa" radīto mistēriju uz Saulkrastu šosejas

Daudzie ūdens ceļi Rīgā tiek maz izmantoti; studenti veido laivu koplietošanas platformu

"Zebras" padomi drošākai braukšanai ar auto rudenī

“Ceļš nav spēle. Kļūdas nepiedod!” Uzsākta jauna kampaņa saistībā ar neapdomīgu braukšanu