Šovasar ceļus remontēs divtik lielā apjomā; autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Pievienot komentāru

Aktīvā būvdarbu sezona uz valsts ceļiem rit pilnā sparā. Turklāt šajā vasarā ceļus remontēs divtik lielā apjomā, nekā iepriekš plānots.

Šobrīd dažāda veida remondarbi notiek apmēram 70 vietās, tāpēc autovadītājiem jārēķinās, ka, dodoties brīvdienu izbraucienos, ceļā var nākties pavadīt ilgāku laiku.

Latvijas ceļu būvniekiem šī sezona solās būt daudz darbīgāka nekā iepriekš. Autoceļu tīkla atjaunošanai gada sākumā tika ieplānoti 250 miljoni eiro, taču valdība nupat ceļiem piešķīra vēl papildu 75 miljonus eiro. Tas ļaus valstī atjaunot ceļu segumus – gan galvenos, gan reģionālos – vismaz 600 kilometru garumā. Līdz ar to autovadītājiem jārēķinās, kas visas vasaras garumā uz autoceļiem nāksies samierināties ar dažādiem satiksmes ierobežojumiem un sastrēgumiem.

“Autovadītājiem ir un būs jārēķinās, ka būs satiksmes ierobežojumi, šogad šo remontdarbu būs vēl vairāk, jo mums ir papildu finansējums, pateicoties tam, mēs varēsim atjaunot virsmu un valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, līdz ar to, plānojot savus braucienus, mēs iesakām ieskatīties mūsu kartē. Būvniecības sezona kā parasti ilgs tik ilgi, kamēr to ļaus laikapstākļi, līdz septembra beigām noteikti,” skaidro uzņēmuma ”Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova.

Pierīgā lielākie remontdarbi notiek uz Jūrmalas un Tallinas šosejas Saulkrastu apvedceļa. Izvēloties šos maršrutus, autovadītāji tiek aicināti plānot braucienu ārpus sastrēgumu stundām un ierēķināt ceļā papildu laiku. Savukārt uz Jūrmalas šosejas autobraucējiem īpaša uzmanība jāpievērš ceļa zīmēm, jo remontdarbu laikā satiksmes organizācija var tikt mainīta katru dienu.

Tikmēr autoceļu uzturētāji vēršas pie braucējiem ar aicinājumu būt uzmanīgiem pret autoceļu remontdarbu veicējiem un viņu ekipējumu. Pērn remontdarbu vietās notikušas vismaz 70 avārijas. Turklāt jaunākajā autoceļu uzturētāja aptaujā vairāk nekā puse šoferīšu atzinuši, ka remontdarbu vietās neievēro noteiktos ierobežojumus. Tieši tāpēc jau kādu laiku turpinās īpaša kampaņa – ”’Nebrauc man virsū”.

“Vairāk nekā 700 autovadītāju tika aptaujāti un vairāk nekā 50% atzina, ka neievēro satiksmes ierobežojumus, un tie iemesli ir dažādi, bet visbiežāk ir steiga – citi uzskata, ka viņu prasmes ir pietiekamas un viņi varētu neievērot šos ierobežojumus, tā ir problēma. Visas vasaras garumā uz autoceļiem būs mūsu darbinieki un tehnika, tāpēc arī šoreiz kārtējo reizi aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem, ievērot satiksmes noteikumus,” saka VAS ”Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Šajā laikā autovadītājiem uz autoceļiem jābūt piesardzīgiem vēl viena iemesla dēļ. Vairāku dienu noturīgā tveice būtiski palielinājusi asfalta uzkaršanu. Vietās, kur tas labots ar bitumenu, kā arī uz pilnīgi jauniem posmiem veidojas tā saucamie ”izsvīdumi”. Autovadītājiem tas nozīmē garāku bremzēšanas ceļu, kā arī bīstamību izbraucot līkumus.

“Ceļš kļūst slidens, lipīgs, aicinām autovadītājus piezvanīt uz mūsu diennakts tālruni, lai varam svīduma vietas kaisīt ar smilti. Ja gaisa temperatūra ap 30 grādiem, asfalts saulē sakarst virs 50. Autovadītājiem īpaši uzmanīgiem jābūt pagriezienos, jāievēro distance un jāizvairās no straujiem manevriem,” norāda Kononova.