Šogad pieķerti teju 3000 autovadītāji, kuri braukuši pie sarkanās luksofora gaismas

Komentāri

Šogad policija pieķērusi vairāk nekā 2600 autovadītāju, braucot pie sarkanā luksofora gaismas signāla.
Situācija nav labāka arī ar gājējiem un velobraucējiem.

Ik dienu visā Latvijā pie luksofora sarkanās gaismas krustojumus šķērso vidēji 20 autovadītāji un 45 gājēji. Taču tie ir tikai tie satiksmes dalībnieki, kurus pieķērusi policija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Diemžēl tā atsevišķu satiksmes dalībnieku attieksme pret šiem jautājumiem, pret šo drošību un satiksmes noteikumu ievērošanu ir diezgan pasliktinājusies, kā rezultātā arī lielāks skaits fiksēto pārkāpumu.

Policija noliedz, ka būtu pastiprinājusi pārbaudes uz ceļiem un tāpēc vairāk likumpārkāpēju būtu nonākuši kārtībsargu redzeslokā. Taču Latvijas Automotobiedrības prezidents uzskata, ka šī sāpīgā tendence vismaz Rīgā atgriezusies kopā ar sastrēgumiem.

LNT rīta raidījuma 900 Sekundes uzrunātie cilvēki atzīst, ka šad tad mēdz pārkāpt likumu un krustojumu šķērsot, pat ja luksofora signāls to aizliedz.

 

Atsevišķu statistiku par to, kur visvairāk izdarīti pārkāpumi, policija neapkopo, tomēr kā vienu no piemēriem min Ulmaņa gatves un Liepājas ielas krustojumu.

Šis ir viens no tiem galvaspilsētas krustojumiem, kurā visbiežāk tiek ignorēts sarkanās gaismas signāls. Kā vienu no risinājumiem tālākā nākotnē policija redz šos likumpārkāpējus arī ķert ar fotoradariem.

To, ka šajā krustojumā autovadītāji, jo sevišķi stundās, kad ir sastrēgumi, brauc ļoti agresīvi, novērojuši arī krustojumam tuvējās kafejnīcas darbinieki.

Daudzos gadījumos ir grūti pierādīt pārkāpumu, jo reti kur ir ierīkotas novērošanas kameras, tāpēc policija akcentē, ka nepieciešami papildu fotoradari.

Tomēr pagaidām nav zināms, kad šāds risinājums varētu jau iegūt reālas aprises, jo tam nepieciešams ievērojams finansējums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl