Komentāri
Šogad pieaudzis nozagto sānskata spoguļu skaits; joprojām topā BMW automašīnas
FOTO: LETA

2014. gada 10 mēnešu laikā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu, par 18 % pieaudzis apdrošināšanas gadījumu skaits par nozagtiem transportlīdzekļu sānskata spoguļiem. Tas liecina, ka sānskata spoguļu zagļi šogad kļuvuši ne tikai aktīvāki, bet arvien vairāk iecienījuši dārgāku transportlīdzekļu spoguļus.

Iestājoties gada tumšākajiem gadalaikiem – rudenim un ziemai, zagļi sarosās, jo iegūt kāroto mantu un aizlavīties no notikuma vietas nepamanītam ir vieglāk nekā pavasarī un vasarā.

Ik gadu par upuriem kļūst transportlīdzekļu īpašnieki, kuru spēkratiem tiek nozagti sānskata spoguļi. Garnadži šogad ievērojami vairāk izvēlējušies nozagt jaunāka izlaiduma gada un dārgāku transportlīdzekļu spoguļus.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad visvairāk spoguļu nozagti 2006., 2007. un 2008. gada izlaiduma transportlīdzekļiem, tomēr šogad divkāršojies pieteikto apdrošināšanas gadījumu skaits par spoguļu zādzībām no jauniem transportlīdzekļiem, kas nav vecāki par diviem gadiem, un vairāk nekā divas reizes pieaudzis spoguļu zādzību skaits no transportlīdzekļiem, kas ir trīs gadus veci.

Tāpat arī vairāk nekā pērn reģistrēti spoguļu zādzību gadījumi tieši no luksus klases transportlīdzekļiem, piemēram, no Bentley, Jaguar, Lexus, Porsche.

Arī Valsts policijas eksperti norāda, ka transportlīdzekļu sānskata spoguļi tiek zagti faktiski visu laiku. Zagļu mērķis ir tos realizēt tālāk, lai iegūtu naudu, par ko iegādāties, piemēram, narkotiskās vai psihotropās vielas. Valsts policijas aplēses liecina, ka divas trešdaļas transportlīdzekļu sānskata spoguļu zagļi ir narkomāni.

“Iemesls, kādēļ zog tieši spoguļus ir pavisam vienkāršs – zādzībai nepieciešamas vien dažas sekundes, un to var izdarīt gandrīz bez nekādiem papildlīdzekļiem. Kamēr spoguļu stiprināšanas metodes nemainīsies, tikmēr arī zādzību metodes nemainīsies. Galvenā problēma ar spoguļu zādzību apkarošanu ir spoguļu identifikācijas sarežģītība – ja spogulis nav marķēts, tad noteikt tā īpašnieku ir gandrīz neiespējami. Jāņem vērā arī tas, ka marķētu spoguli ir arī gandrīz neiespējami pārdot, tādēļ policija iesaka autovadītājiem marķēt spoguļus, jo tādā veidā spogulītis kļūst zaglim “mazāk iekārojams”. Reiz Rīgā bija pat gadījums, kad auto īpašnieks konstatēja, ka viņam nozagti marķēti spoguļi, bet vēlāk tos atrada savā pastkastītē – zaglis bija noņēmis spoguļus, pamanījis marķējumu un iemetis spoguļus pastkastē, jo sapratis, ka nevarēs ar tiem neko nopelnīt, stāsta Valsts policijas Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks, Andrejs Sozinovs.

Šogad visvairāk nozagti BMW un Mercedes Benz transportlīdzekļu sānskata spoguļi; būtiski pieaudzis Lexus, BMW, Land Rover un Audi transportlīdzekļu spoguļu zādzību skaits.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl