Šogad par 7 tūkstošiem ātruma pārkāpumu mazāk nekā pērn

Komentāri
Šogad par 7 tūkstošiem ātruma pārkāpumu mazāk nekā pērn
Foto: LETA

Šogad ar Valsts policijas rīcībā esošajām ātruma mērierīcēm un CSDD stacionārajiem fotoradariem fiksēti vairāk nekā 18 tūkstoši ātruma pārkāpumu.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu izrakstīti jau 18 408 protokoli. Lai arī skaits ir gana iespaidīgs, salīdzinājumā ar pagājušo gadu laikā no 1. janvāra līdz 26. martam ir vērojams tā samazinājums – sastādīts par 7 209 protokoliem mazāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būtiski apzināties, ka ātruma pārsniegšana var ievērojami ietekmēt satiksmes drošību, mazinot iespējas autovadītājam laikus reaģēt uz notiekošo. Tāpat arī palielinās bremzēšanas ceļa garums, tādējādi radot situāciju, kas potenciāli var izvērsties traģiska.

Lai mazinātu braukšanas ātruma pārkāpumu skaitu, sākot ar šā gada 12. februāri, uz Latvijas ceļiem pakāpeniski tiek izvietoti stacionārie fotoradari. Tie ir kā papildu rīks, kas palīdz kontrolēt atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, tādējādi rūpējoties par satiksmes dalībnieku drošību.

Valsts policijas mājaslapā var apskatīt elektroniskā formā CSDD veidoto karti, kurā atzīmētas stacionāro fotoradaru atrašanās vietas. Bet dabā, pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām, izvietotas brīdinājuma zīmes par tā darbību.

Tāpat Valsts policijas mājaslapā ik mēnesi tiek apkopoti un publicēti stacionāro fotoradaru fiksētie antirekordi. Tos var atrast šeit!

Pirmajā stacionāro fotoradaru darbības mēnesī sasniegtais ātruma antirekords fiksēts uz autoceļa Tīnūži–Koknese (P80) 20,4 kilometrā, sasniedzot ātrumu 167 km/h.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl