Komentāri
Šogad nozagtas jau 214 automašīnas! Topa augšgalā atgriežas BMW
FOTO: BMW

”Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā jau nozagtas 214 automašīnas – 104 no tām jaunākas par 10 gadiem. Zagtāko automašīnu saraksta augšgalā atgriežas BMW modeļi,” atzīst AAS Gjensidige Baltic KASKO produktu vadītājs Ivars Getliņš.

Jau pēdējos trīs gadus vērojama satraucoša statistika par nozagtajām automašīnām – kopš 2013. gada vidēji nozagts par turpat 100 vecumā līdz 10 gadiem automašīnām vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā 2013. gadā bija nozagtas 368 automašīnas vecumā līdz 10 gadiem, 2014. gadā tādu bija 467, bet pērn – 539.

Šā gada pirmajos trijos mēnešos nozagtas jau vairāk nekā 100 automašīnas vecumā līdz desmit gadiem, un, ja šādos tempos situācija turpinās attīstīties, gada kopējā statistika būs ievērojami bēdīgāka nekā pērn.

”Auto īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība ne vien KASKO apdrošināšanas polisē rakstītajam un apdrošinātajiem riskiem, bet arī jāparūpējas par sava auto drošību. Primāri tas nozīmē, ka mašīna ir jāaprīko ar papildu drošības sistēmu, jo redzams, ka rūpnieciski uzstādītās pretaizdzīšanas sistēmas zagļiem nav pietiekams šķērslis. Turklāt ikdienā ir arī jāizvērtē, cik droša ir vieta, kur automašīna tiek novietota,” piebilst Getliņš.

Viņš akcentē, ka īpaši piesardzīgiem jābūt Toyota Land Cruiser, BMV, Toyota RAV4 un Audi markas automašīnu īpašniekiem.

Jau pērn bija vērojams, ka mazinājusies zagļu interese par Toyota Land Cruiser, tomēr šis auto joprojām ir starp zagtākajām mašīnām. 2014. gadā bija nozagti 32 šīs markas auto, bet pērn – 26. Turpretim būtisks popularitātes pieaugums zagļu acīs, vērojams BMW markas automašīnām, kas pēdējo trīs gadu laikā strauji iekļuvušas zagtāko sarakstā. Tā 2013. gadā nozagtas 5, 2014. gadā – 13, bet 2015. gadā – 35 BMW 5. sērijas automašīnas.

3. sērijas BMW statistika ir ar līdzīgi pieaugošu tendenci – attiecīgi 2013. gadā nozagtas 7, 2014. gadā – 10, bet aizvadītajā – 19 šīs sērijas automašīnas.

Turklāt BMW ir populārākais zagtais automašīnas modelis arī šā gada trijos mēnešos – kopā janvārī, februārī un martā nozagtas 17 BMW 3.un 5. sērijas automašīnas, kas jaunākas par 10 gadiem.

Turpat zagtāko mašīnu topa augšgalā ir arī Adi A4 un Audi Q5 automašīnas, kā arī Toyota RAV4. Turklāt Toyota RAV4 palēnām zagto auto skaita ziņā nomaina iepriekš tik ļoti zagto Honda CRV.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl