Komentāri
Šogad nozagtas jau 214 automašīnas! Topa augšgalā atgriežas BMW
FOTO: BMW

”Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā jau nozagtas 214 automašīnas – 104 no tām jaunākas par 10 gadiem. Zagtāko automašīnu saraksta augšgalā atgriežas BMW modeļi,” atzīst AAS Gjensidige Baltic KASKO produktu vadītājs Ivars Getliņš.

Jau pēdējos trīs gadus vērojama satraucoša statistika par nozagtajām automašīnām – kopš 2013. gada vidēji nozagts par turpat 100 vecumā līdz 10 gadiem automašīnām vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā 2013. gadā bija nozagtas 368 automašīnas vecumā līdz 10 gadiem, 2014. gadā tādu bija 467, bet pērn – 539.

Šā gada pirmajos trijos mēnešos nozagtas jau vairāk nekā 100 automašīnas vecumā līdz desmit gadiem, un, ja šādos tempos situācija turpinās attīstīties, gada kopējā statistika būs ievērojami bēdīgāka nekā pērn.

”Auto īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība ne vien KASKO apdrošināšanas polisē rakstītajam un apdrošinātajiem riskiem, bet arī jāparūpējas par sava auto drošību. Primāri tas nozīmē, ka mašīna ir jāaprīko ar papildu drošības sistēmu, jo redzams, ka rūpnieciski uzstādītās pretaizdzīšanas sistēmas zagļiem nav pietiekams šķērslis. Turklāt ikdienā ir arī jāizvērtē, cik droša ir vieta, kur automašīna tiek novietota,” piebilst Getliņš.

Viņš akcentē, ka īpaši piesardzīgiem jābūt Toyota Land Cruiser, BMV, Toyota RAV4 un Audi markas automašīnu īpašniekiem.

Jau pērn bija vērojams, ka mazinājusies zagļu interese par Toyota Land Cruiser, tomēr šis auto joprojām ir starp zagtākajām mašīnām. 2014. gadā bija nozagti 32 šīs markas auto, bet pērn – 26. Turpretim būtisks popularitātes pieaugums zagļu acīs, vērojams BMW markas automašīnām, kas pēdējo trīs gadu laikā strauji iekļuvušas zagtāko sarakstā. Tā 2013. gadā nozagtas 5, 2014. gadā – 13, bet 2015. gadā – 35 BMW 5. sērijas automašīnas.

3. sērijas BMW statistika ir ar līdzīgi pieaugošu tendenci – attiecīgi 2013. gadā nozagtas 7, 2014. gadā – 10, bet aizvadītajā – 19 šīs sērijas automašīnas.

Turklāt BMW ir populārākais zagtais automašīnas modelis arī šā gada trijos mēnešos – kopā janvārī, februārī un martā nozagtas 17 BMW 3.un 5. sērijas automašīnas, kas jaunākas par 10 gadiem.

Turpat zagtāko mašīnu topa augšgalā ir arī Adi A4 un Audi Q5 automašīnas, kā arī Toyota RAV4. Turklāt Toyota RAV4 palēnām zagto auto skaita ziņā nomaina iepriekš tik ļoti zagto Honda CRV.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl