Šogad divas reizes pieaudzis pagalmos un nomalēs pamesto auto skaits

Komentāri

Šogad būtiski, gandrīz divas reizes, salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājies to automašīnu skaits, kas ir pamestas novārtā un kuras vēlāk tiek evakuētas.

Ik gadu policisti saņem simtiem zvanu par stāvvietās, pagalmos un ceļu nomalēs pamestām un nevienam nevajadzīgām automašīnām. Ja to īpašnieki neizrāda par tām interesi, auto evakuē uz pagaidu stāvvietu, kur tos uzglabā līdz utilizācijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Piemēram, kādā Purvciema daudzdzīvokļu namu pagalmā konstatētas pat vairākas pamestas automašīnas. Par šiem auto Rīgas pašvaldības policijai ziņojuši mikrorajona iedzīvotāji. Ja šādiem auto ir tehniskā apskate, tad īpašniekam tiek dotas 45 dienas spēkrata pārvietošanai, ja nav – tad 15 dienas. Savukārt, ja auto īpašnieki neliekas ne zinis, automašīnas tiek evakuētas uz speciālu stāvvietu.

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis:
Ja automašīna ilgstoši stāv daudzdzīvokļu māju pagalmā, tā aizņem vietu jau tāpat pārpildītajos pagalmos. Tad iedzīvotājiem ir visas tiesības ziņot policijai, un policija izvērtēs situāciju un atstās brīdinājumu.

Kopš 2011. gada piespiedu evakuācija veikta arvien biežāk. Ja togad uz stāvvietu pārvietotas 45 automašīnas, tad 2012. gadā jau divreiz vairāk, bet šogad šis skaitlis sasniedzis gandrīz trīs simtus. Tātad – ja salīdzinām pērno gadu un šo, tad pieaugums ir par 70%. Tiesa, lielākā daļa, 85%, autovadītāju tomēr savus pamestos spēkratus pēc policijas brīdinājuma pārvieto.

Šobrīd Rīgas Satiksmes autostāvvietā atrodas gandrīz 200 pamestu spēkratu. Parasti šīs automašīnas savu īpašnieku gaida līdz sešiem mēnešiem, ja par tām neviens neinteresējas, automobiļi vēlāk tiek utilizēti.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl