1 komentārs

Jaunieviestais solidaritātes nodoklis un diferencētais neapliekamais minimums ir būtiskākās izmaiņas, kas no šodienas stājas spēkā Latvijas nodokļu sistēmā. Eksperti gan tās kritizē.

Šim gadam politiķi sarūpējusi visai plašu ekonomisku pārmaiņu spektru. Galvenokārt tas skar strādājošos. No 360 līdz 370 eiro pieaug minimālā alga. Šīs izmaiņas attieksies uz 22% strādājošo. Tāpat par 10 eiro – līdz 175 eiro – tiks paaugstināts neapliekamais minimums par apgādībā esošam personām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apspriestākās pārmaiņas, tā sauktais solidaritātes nodoklis, gan attieksies uz dažiem tūkstošiem strādājošo. Visiem, kuri gada saņem vairāk par 48 600 eiro, tagad ir jāmaksā sociālais nodoklis, kurš gan pensiju nepalielina, bet ieņēmumi aiziet valsts kopēja katla.

Bez solidaritātes nodokļa, otra būtiskākā izmaiņa ir tā sauktais diferencētā nepaliekama minimuma palaišana. Tā pamatā ir vēlme Latvijas nodokļu sistēmu pataisīt progresīvāku, jo turpmāk nodokļu atvieglojumi būs atkarīgi no algas lieluma un ja tā ir virs 1000 eiro, atvieglojumi nepienāksies.

Runa ir par to, ka nodokļu atvieglojumus nelielo ieņēmumu saņēmēji varēs dabūt tikai nākamgad pēc ieņēmumi deklarāciju aizpildīšanas.

Ja runa ir par patēriņu nodokļiem, tad šogad pieaugs akcīzes nodoklis degvielai, alkoholam un tabakai. Izmaiņas gan nav būtiskas jo degviela cena palielināsies par aptuveni 3 centiem litrā, savukārt šņabis par aptuveni 10 centiem.

Dārgāki kļūs arī namu apsaimniekošanas pakalpojumi, jo tiem no 2016 gada tiks piemērota 21% pievienota vērtības likme. Vienlaikus no procenta līdz pusotram no kadastrālās vērtības pieaugs nekustamā īpašuma nodoklis zemei. Ģimenēm ar bērniem gan pienāksies atlaides.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl