Šoferus sodīs par nobraukuma rādītāju sagrozīšanu

1 komentārs

Virzību Saeimā šobrīd sākuši grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz atbildību par apzinātu automašīnu odometru jeb nobraukuma rādītāju sagrozīšanu. Automobiļu tirgotāji gan šaubās, vai šie grozījumi spēs atturēt negodīgos pārdevējus.

Auto tirgotāju aprindās nav noslēpums, ka lielai daļai Latvijā nopērkamo mašīnu nobraukuma rādītāji ir sagrozīti, jo pircēji izvēlas auto ar pēc iespējas mazāku nobraukumu. Lietotu automobiļu tirgotāju asociācijā uzskata, ka šī sodīšana ļautu atbrīvoties no negodīgajiem tirgotājiem, taču šādu nobraukuma rādītāju sagrozīšanu pierādīt ir diezgan grūti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sagatavotie priekšlikumi grozījumiem paredz, ka par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanu, fiziskām personām varēs piemērot naudas sodu līdz 100 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1000 eiro.

Savukārt par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanas pakalpojumu piedāvāšanu fiziskām personām ierosināts noteikt sodu līdz 200 eiro, bet juridiskām personām – līdz 2000 eiro.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) automašīnas nobraukuma kontroli jau tagad veic tās reģistrācijas brīdī un tehniskās apskates laikā, un šī informācija ir pieejama CSDD mājas lapā. Tā kā ne vienmēr odometra rādītāji tiek sagrozīti ļaunprātīgi, tāpēc, ja grozījumi tiks pieņemti, izmeklēšanai jābūt ļoti rūpīgai.

Automašīnas nobraukuma krāpnieciskā grozīšana, to samazinot, nepamatoti paaugstina tās pārdošanas vērtību un rada maldīgu iespaidu par auto patieso tehnisko stāvokli, norāda Saeimas deputāts Kārlis Seržants, kurš arī iniciējis paredzēt atbildību par apzinātu automobiļu nobraukuma rādītāju sagrozīšanu.

Ar šādu problēmu saskaras vairākas Eiropas valstīs – piemēram, Vācijā, kur arī paredzēta atbildība par odometru sagrozīšanu. Tāpat bieži vien spidometra korekcijas izdara Polijā un pēc tam automašīnas ved uz pārdošanu citās valstīs.

Tikmēr auto eksperti uzskata, ka pašiem pircējiem jābūt vairāk psiholoģiski gataviem, ka mašīnai var būt arī virs 200 tūkstošiem nobraukums.

Skaties video!

TOP komentāri

  • nunezinu
    0 0 0

    nunezinu

    pašus spidometrus taču nav aizliegts mainīt? - tātad... nobraukums var būt da jebkāds

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl