Šoferu sašutums sadzirdēts!? Premjers atzīst brāķi auto nodokļa reformā, prasa Augulim nejēdzības novērst

5 komentāri
Šoferu sašutums sadzirdēts!? Premjers atzīst brāķi auto nodokļa reformā, prasa Augulim nejēdzības novērst
AFP/Scanpix

Pēc autobraucēju paustā sašutuma Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis brāķi valdības apstiprinātāja auto nodokļa reformā, kas paredz ikgadējo maksājumu piesaistīt kaitīgo izmešu daudzumam.

Lai novērstu acīmredzamo nejēdzību, ka maksājums pieaug lētajiem mazlitrāžas auto, bet samazinās luksusa klases spēkratiem, premjers izdevis īpašu rezolūciju satiksmes ministram Uldim Augulim.

Kučinskis atzīst valdības kļūdu

Par spīti absurdajām izmaiņām, reforma kopā ar nākamā gada budžeta paketi septembrī tika izlaista caur valdību. Taču, sadzirdot šoferu sašutumu, premjers sapratis, ka tādu brāķi pieņemt Saeimā tomēr nevar.

Ministru prezidents, Māris Kučinskis:

Ja ir kāds sadārdzinājums cilvēkiem un absolūti nevar saprast, kāpēc tas notiek, tad no tā noteikti ir jāatsakās. Šis laikam ir piemērs, kad tiek piedāvāts risinājums, kas nav pietiekami izdiskutēts.

Ideja par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa diferencēšanu atkarībā no ogļskābās gāzes izmešu daudzuma ir aizgūta no Eiropas valstu prakses. Taču Satiksmes ministrijas piedāvājums bija pilns ar acīmredzamām nejēdzībām, kam nav nekā kopīga ar ekoloģiju. Kamēr S600 klases Mercedes vai ekskluzīvam Rolls Royce Phantom ikgadējais maksājums samazinātos līdz 60%, mazlitrāžas Renault Clio pieaugtu divas reizes.

Mazlitrāžas auto nodoklis varētu celties par 40-100%

VW GOLF                   59,76 EUR     91 EUR
OPEL CORSA            46,96 EUR     91 EUR
HONDA CIVIC          59,76 EUR     91 EUR
TOYOTA COROLLA 59,76 EUR     91 EUR
SKODA FABIA          46,96 EUR     69 EUR
RENAULT CLIO       46,96 EUR     91 EUR

Luksusa auto nodoklis varētu samazināties par 20-65%

MERCEDES S600                                           633 EUR     360 EUR
RANGE ROVER SPORT                                 581 EUR     360 EUR
PORCHE CAYENNE TURBO                        569 EUR    360 EUR
ROLLS ROYCE PHANTOM DROPHEAD  645 EUR    490 EUR
BMW X6                                                            505 EUR    360 EUR
TOYOTA LAND CRUISER                             389 EUR    250 EUR
JEPP GRAND CHEROKEE                           633 EUR     490 EUR

Kučinskis Augulim rezolūcijā uzdevis kļūdas izlabot. Samazināt maksājumu dabai draudzīgiem mazlitrāžas auto un apsvērt lielāku nodokli luksusa klases spēkratiem. Satiksmes ministrijā apgalvo, ka darbs pie ogļskābās gāzes izmešu aprēķinu formulu pārskatīšanas jau sācies.

Edgars Tavars
SM parlamentārais sekretārs:

Ir svarīgi, lai neciestu tie autobraucēji, kuri ikdienā pārvietojas pa ceļiem, tai skaitā cilvēki, kuri lieto mazlitrāžas auto. Tas ir ļoti, ļoti būtiski. Un tā ir viena no kļūdām, kura mums šobrīd jānovērš.

Ja atbilstošs piedāvājums netaps ātri, Kučinskis sola, ka auto nodokļa reforma tiks izņemta no nākamā gada budžeta paketes, kas nozīmē, ka izmaiņas nestāsies spēka no nākamā gada.

Tikmēr partijas Vienotība un Nacionālā apvienība uzskata, ka būtu vēlreiz jādiskutē par auto nodokļa pilnīgu atcelšanu, to aizstājot ar palielinātu akcīzi degvielai.

Video

TOP komentāri

 • RALFS
  +3 +3 0

  RALFS

  Tak varētu beidzot tos auto nodokļus pievienot degvielai ??? Kas brauc ,tas maksā, un viss skaidrs.Es personīgi gadā nobraucu apmēram 3000 km....Es uzskatu ,ka ceļus bojāju minimāli.Lai maksā "Baļķu vedēji,Fūres" u.t.t.,kas pelna naudu braukājot par tā jau sabojātiem ceļiem.... Ar cieņu.
 • Tautietis
  +2 +2 0

  Tautietis

  Es par ceļa nodokli iekš degvielas cenas! Vairāk brauc, ceļus lieto, tad arī atiecīgi vairāk tiek samaksāts! Pavelti tika savākti paraksti šai iecerei! Tie ir tautas kalapi vai nav???
 • Janis Vuskans
  0 0 0

  Janis Vuskans

  Driz vares maksat nodokli par to ka nobezdies,vai atraugajies...protams parastie cilvecini,ne saeimas zālē sēdošie :-) ar cieņu Jânis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl