Šoferīt, uzmanies! Visā Latvijā uz ceļiem veidojas apledojums

1 komentārs
Šoferīt, uzmanies! Visā Latvijā uz ceļiem veidojas apledojums
FOTO: F64

Šovakar uz ceļiem visā Latvijā sāk veidoties apledojums jeb tā dēvētais melnais ledus, lieca Latvijas valsts ceļu (LVC) informācija.

Patlaban apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz galvenajiem autoceļiem Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē. Bīstamajos posmos darbu sākusi speciālā tehnika, kas ceļus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Naktī uz svētdienu, 21. novembri, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -6 grādiem. Sinoptiķi vērš autovadītāju uzmanību, ka naktī uz valsts autoceļiem varētu veidoties ”melnais ledus”.

Arī svētdien, 22. novembrī, gaidāmi ziemai raksturīgi laika apstākļi, gaisa temperatūra svārstīsies 0/0,5 grādu robežās.

Kā saprast, vai uz ceļa ir šis ”melnais ledus” un kā rīkoties?

Parastā reakcija saslīdot ir vai nu bremzēt, vai arī griezt stūres ratu, taču reti kad izdodas šīs lietas darīt kopā un pareizi. Pirmais ieteikums būtu pievērst roku stāvoklim uz stūres, jo no tā ir atkarīga kontrole pār trajektoriju.

Rokām uz stūres rata vajadzētu atrasties uz plkst. 3 un 9, norāda drošas braukšanas eksperts Indulis Rukuts. Savukārt bremzējot, ļoti svarīgs ir pirmais brīdis, jo tajā nostrādā visi četri riteņi. Tāpēc svarīgi ir spiest bremzes pedāli ātri un ar visu spēku.

1 komentārs