Šoferīt, ņem vērā! Siguldas un Valmieras šoseju maršrutos snieg, ceļi ir apledojuši

Pievienot komentāru
Šoferīt, ņem vērā! Siguldas un Valmieras šoseju maršrutos snieg, ceļi ir apledojuši
FOTO: F64

Saskaņā ar VAS Latvijas Valsts ceļi meteoroloģisko staciju datiem un attēliem šorīt snieg Valmieras šosejas maršrutā Valmieras un Strenču apkārtnē, kā arī Siguldas šosejas maršrutā, Siguldas, Cēsu, Smiltenes, Raunas un Virešu apkārtnē.

Siguldas apkārtnē darbu uzsākusi ziemas tehnika, tiek veikta Siguldas šosejas kaisīšana.

Atgādinām, ka starpsezonā un ziemas sezonā automašīnas ātrums jāpielāgo braukšanas apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim. Atgādinām, ka ceļa seguma stāvoklis var mainīties neprognozēti un ļoti strauji.

Par apgrūtinātajiem braukšanas apstākļiem aicinām informēt LVC Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka no brīža, kad kāda ceļa posmā ir konstatēts apledojums, līdz tam, kad tur ierodas ziemas tehnika un nodrošina kaisīšanu paiet zināms laiks, tāpēc šādos mainīgajos laikapstākļos uz ceļa ir jābūt maksimāli piesardzīgiem, visiem kopīgi rūpējoties par satiksmes drošību.

Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, jo uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, var veidoties atkala jeb tā saucamais “melnais ledus”.

Lai arī Latvijā automašīnām ar ziemas riepām ir jābūt aprīkotām no 1. decembra, aicinām autovadītājus izvērtēt savas automašīnas tehnisko stāvokli un autovadīšanas prasmes mainīgas temperatūras apstākļos, un, iespējams, par riepu nomaiņu parūpēties laikus. Īpaša uzmanība jāpievērš arī automašīnas gaismu regulējumam.

Visaktīvākā satiksme uz autoceļiem ir tumšajās rīta un vakara stundās tumsā, kad ceļš var nebūt pietiekami labi pārskatāms, bet gar ceļu pārvietojas gājēji.

Brauciet uzmanīgi!

Lasi vēl