Šoferīt, ņem vērā! No rītdienas visā Latvijā norisināsies vērienīgi ceļu policijas reidi

4 komentāri
Šoferīt, ņem vērā! No rītdienas visā Latvijā norisināsies vērienīgi ceļu policijas reidi
FOTO: LETA

No šā gada 22. jūnija līdz pat 27. jūnijam Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību. Kā jau ierasts, svētku laikā policija rīkos profilaktiskus reidus, tostarp masveida pārbaudes.

Reidu laikā likumsargi sekos līdzi tam, vai transportlīdzekļu vadītāji nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, vai drošības jostas lieto ne tikai šoferi, bet arī pasažieri, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai narkotisko vielu reibumā, kā arī kontrolēs vai autovadītāji ievēro pārējos ceļu satiksmes noteikumus un neapdraud citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Lai svētki aizritētu droši, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis aicina gan transportlīdzekļu vadītājus, gan pasažierus būt atbildīgākiem un domāt par savu drošību: ”Aizvadītā nedēļa bijusi ļoti traģiska – ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki.

Jāatzīmē, ka vienā no negadījumiem jau tagad ir skaidrs, ka drošības jostas netika lietotas. Iespējams, šīs zaudētās dzīvības būtu mazāk, ja vien katrs, kas piedalās satiksmē, būtu vērīgāk parūpējies par savu drošību.

Būtisku ceļu satiksmes drošības apdraudējumu rada arī transportlīdzekļu vadītāju steiga, kas nereti iet roku rokā ar pārgalvību. Tas apdraud ne tikai pašu transportlīdzekļa vadītāju, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Tādēļ aicinu ikvienu būt apdomīgam un nesteigties, jo pārgalvība uz ceļa rada bīstamas situācijas.”

Pagājušajā gadā Līgo un Jāņu brīvdienās pie stūres alkohola reibumā bija sēdušies aptuveni 150 transportlīdzekļu vadītāji. Tādēļ Valsts policija aicina, ja ticis lietots alkohols, kārtīgi izgulēt reibumu un, ja tomēr rodas šaubas par to, cik promiļu vēl palicis, labāk nesēsties pie stūres un transportlīdzekļa vadīšanu uzticēt kādam citam šoferim.

Katru gadu Līgosvētku brīvdienās gan policisti, gan ugunsdzēsēji glābēji dodas uz neskaitāmiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši cilvēki. Pagājušajā gadā Jāņos ceļu satiksmes negadījumos bija cietuši 69 cilvēki.

Ceļu satiksmes negadījumi mēdz būt arī ar ļoti smagām sekām, kad cietušie nespēj paši saviem spēkiem izkļūt no transportlīdzekļa. Tādēļ preses konferences laikā ugunsdzēsēji glābēji demonstrēja, kā ar hidraulisko instrumentu palīdzību no avarējušām automašīnām tiek atbrīvoti tajās iespiesti cilvēki.

Dažādus ar drošību saistītus padomus preses konferences laikā sniedza VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Andrejs Vasiļevskis: ”Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī uz ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušus cilvēkus. VUGD īpaši aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību svētku laikā, lai pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības rezultātā netiktu sabojāti svētki. Īpaši aicinām svētku laikā piekodināt savus tuviniekus un draugus nerīkoties neprātīgi – neļaut iereibušiem līgotājiem iet peldēties, uzmanīt, lai viņi neatrodas bīstami tuvu ugunskuram un atturēt viņus no vēlmes pārlēkt ugunskuram vai doties izbraucienā ar auto! Ja tomēr ir izcēlies ugunsgrēks vai atgadījusies kāda cita nelaime, nezaudējiet laiku un nekavējoties zvaniet pa tālruni 112!”
4 komentāri