Komentāri
Šoferīt, ņem vērā! Mainīgo laikapstākļu dēļ grants ceļi daudzviet ir grūti izbraucami
FOTO: LETA

Mainīgo laikapstākļu dēļ grants autoceļi vietām Vidzemē un Latgalē ir apledojuši un slideni, bet daudzviet tie ir pārmitrināti un zaudējuši savu nestspēju.

Grants ceļi ziemā tiek uzturēti, kaisot piebraukta sniega kārtu, taču lietus un atkušņa laikā šāda uzturēšana ir maz efektīva, jo smilts tiek noskalota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat atkušņa laikā grants ceļu segas virskārta atkūst un grants segas konstrukcija pārmitrinās un tajā var sākt strauji veidoties defekti, ceļi zaudē savu nestspēju. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu un risu veidošanos nav iespējams uzreiz novērst, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad segums ir apžuvis.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka šorīt apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem Liepājas virzienā posmā no Saldus līdz Grobiņai. Daugavpils virzienā posmos no Pļaviņām līdz Nīcgalei, no Jēkabpils līdz Terehovai, no Grebņevas līdz Špoģiem un uz Rēzeknes apvedceļa. Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Preiļu, Rēzeknes un Valkas apkārtnē. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Sākot no 2:15 naktī ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 64 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet gaidāmi nokrišņi – lietus un slapjš sniegs. Vietām veidosies apledojums. Kurzemes rietumu piekrastē Z,ZR vējš brāzmās pastiprināsies līdz 20-25 m/s.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Aicinām autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl