Šoferīt, ņem vērā! Drīzumā uz ceļiem būs vairāk netrafarēto policijas automašīnu

10 komentāri

Pērnā gada beigās valdība beidzot atbalstīja netrafarēto policijas automašīnu iegādi, un tas nozīmē, ka netrafarētās mašīnas palīdzēs uzlabot satiksmi, visticamāk, nākamgad.

Lai disciplinētu autovadītājus Latvijas ceļu satiksmē, policija jau pirms diviem gadiem plānoja iesaistīt vairāk netrafarēto automašīnu – ilgu laiku tas bija tikai piecas. Kopumā policijai būtu nepieciešamas 40 netrafarētās mašīnas, taču līdz šim līdzekļi tam nebija atrasti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāatgādina, ka iepriekšējais gads neturpināja traģisko 2014. gadu bojāgājušo ziņā, kad uz Latvijas ceļiem dzīvību zaudēja 212 cilvēki, kas bija gandrīz par ceturtdaļu vairāk nekā 2012. un 2013.gadā. Pērnais gads melno 2014. gada statistiku neatkārtoja, jo cilvēki, kas kāpuši auto, vairāk bija padomājuši par savu drošību.

Sniegoti ceļi un ziemīgi laikapstākļi šobrīd palīdz izvairīties no liela bojā gājušo skaita, skaidro tiesu eksperts, jo šoferi spiesti bremzēt un būtiski nepārkāpj ātrumu. Pat ja nobrauc no ceļa, tad pārsvarā bez cietušajiem. Pirms gada uz Latvijas ceļiem janvārī bija reģistrēts vislielākais bojāgājušo skaits – 22 cilvēki, jo bija izveidojies tā sauktais “melnais ledus”. Šogad pagaidām Latvijas ziema autovadītājus sargā.

Pērn par 30% pieaudzis par ātruma pārsniegšanu sodīto autovadītāju skaits. Pārsniegts atļautais ātrums šobrīd ir cēlonis gandrīz pusei satiksmes negadījumu, vēsta raidījums 900 sekundes.

Pērn par ātruma pārsniegšanu gan ceļu policijas ekipāžas, gan fotoradari kopā fiksējuši gandrīz 134 tūkstošus pārkāpumu. No tiem 40 tūkstošus – fiksējuši tieši fotoradari. Tas ir par 33% vairāk nekā pirms gada. Ceļu satiksmes negadījumu skaits pērn bija pieaudzis par 4%, sasniedzot 177 tūkstošus. Policijā šo situāciju skaidro ar to, ka autovadītāji bieži vien ignorē likumu.

Vineta Mistre, VP Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece:

Tas nozīmē, ka jāstrādā šajā virzienā – ar preventīvām kampaņām, aicinot ievērot ceļu satiksmes noteikumu prasības. Otrkārt, var palīdzēt papildu tehniskie līdzekļi. Piemēram, šogad plānots iegādāties 24 stacionāros radarus.

Foto!

Video!

TOP komentāri

 • zzz
  +4 +4 0

  zzz

  3 joslu ceļš un braukt var uz 70. Tas ir normāli? Tur droši uz 120 var, bet nē, kāds muļķis izdomāja uzlikt zīmi 70.
 • Ricis
  +3 +3 0

  Ricis

  Nejau pārsniegts ātrums, bet nevietā par lielu ātrums vai neprofesionalitāte - tāpēc rodas avārijas! Nejau ceļazīmju ievērošana radīs drošību, citviet kur atļauts 90km/h droši izbraukt var tikai uz 70km/h un pretēji, kur varētu normāli braukt, ir jāvelkās, jo kāds ir izdomājis uzlikt zīmi nevietā...
  Gan šoferi, gan gājēji ir jāaudzina!!!
 • Sasquatch

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl