Šoferīšiem bez medicīniskās izziņas atņem ”tiesības”

69 komentāri
Šoferīšiem bez medicīniskās izziņas atņem ”tiesības”
Foto: LETA

Nav medicīniskās izziņas – braukt nedrīkst, “tiesības” tiek atņemtas, un tālāk ceļš autovadītājam jāmēro paša spēkiem, nevis pie stūres. Policija pēdējā laikā pievērš pastiprinātu uzmanību tam, vai šoferim ir medicīniskā izziņa. Bez vadītāja apliecības šā iemesla dēļ palikuši jau 150 cilvēki.

Pēdējā laikā Ārstu medicīniskajā komisijā, kas atrodas Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), nāk vairāki autovadītāji dienā, kuriem uz laiku atņemtas tiesības.

Atjaunojot medicīnisko izziņu, policijas darbinieki autovadītāju apliecību atdod atpakaļ.

Taču ne visiem sanāk nokārtot šo pārbaudi pirmajā reizē – aptuveni desmitajai daļai autovadītāju tas neizdodas. Iemesli ir dažādi, bet pārsvarā cilvēkiem pēc 40 gadiem, īpaši vīriešiem, ir stipri paaugstināts asins spiediens.

Likumā jau sen iekļauta norma, ka ”tiesības” bez medicīniskas izziņas nav derīgas. Ja šīs izziņas nav, tad šoferim var piemērot – sodu 40 eiro apmērā un uz vietas atņemtas tiesības, kas konfiscētas līdz brīdim, kad tiek iegūta medicīniskā izziņa.

Šogad šāds liktenis kopumā ir piemeklējis 154 autovadītājus. Savukārt pēc CSDD datiem šobrīd bez derīgām medicīniskām izziņām ir aptuveni seši tūkstoši autovadītāju.

Bez medicīniskajām izziņām faktiski ir daudz vairāk autovadītāju, pieļauj policija, taču šoferīšus visus pārbaudīt nav iespējams. Policija norāda, ka veikt šādu medicīnisku pārbaudi ir ļoti svarīgi, jo bieži vien notiek ceļu satiksmes negadījumi, kad pie stūres sēž cilvēks ar nopietnām veselības problēmām.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Piecos ceļu satiksmes negadījumos personas ir gājušas bojā negadījumā un, iespējams, viņām bija veselības problēmas vēl pirms šā negadījuma, kas tiek noskaidrots ekspertīzē. Tas liecina, ka ir svarīgi, lai pie stūres sēdētu cilvēki, kuriem nav medicīnisko pretindikāciju transportlīdzekļa vadīšanā.

Šādas medicīniskas pārbaudes vienreiz desmit gados ir jāiziet visiem ES valstu autovadītājiem, bet ik pēc trim gadiem tāda jāveic cilvēkiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu.

Plašāk par šo tematu – LNT raidījuma 900 sekundes sagatavotajā sižetā!

69 komentāri