Šoferīšiem bez medicīniskās izziņas atņem ”tiesības”

66 komentāri

Nav medicīniskās izziņas – braukt nedrīkst, “tiesības” tiek atņemtas, un tālāk ceļš autovadītājam jāmēro paša spēkiem, nevis pie stūres. Policija pēdējā laikā pievērš pastiprinātu uzmanību tam, vai šoferim ir medicīniskā izziņa. Bez vadītāja apliecības šā iemesla dēļ palikuši jau 150 cilvēki.

Pēdējā laikā Ārstu medicīniskajā komisijā, kas atrodas Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), nāk vairāki autovadītāji dienā, kuriem uz laiku atņemtas tiesības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atjaunojot medicīnisko izziņu, policijas darbinieki autovadītāju apliecību atdod atpakaļ.

Taču ne visiem sanāk nokārtot šo pārbaudi pirmajā reizē – aptuveni desmitajai daļai autovadītāju tas neizdodas. Iemesli ir dažādi, bet pārsvarā cilvēkiem pēc 40 gadiem, īpaši vīriešiem, ir stipri paaugstināts asins spiediens.

Likumā jau sen iekļauta norma, ka ”tiesības” bez medicīniskas izziņas nav derīgas. Ja šīs izziņas nav, tad šoferim var piemērot – sodu 40 eiro apmērā un uz vietas atņemtas tiesības, kas konfiscētas līdz brīdim, kad tiek iegūta medicīniskā izziņa.

Šogad šāds liktenis kopumā ir piemeklējis 154 autovadītājus. Savukārt pēc CSDD datiem šobrīd bez derīgām medicīniskām izziņām ir aptuveni seši tūkstoši autovadītāju.

Bez medicīniskajām izziņām faktiski ir daudz vairāk autovadītāju, pieļauj policija, taču šoferīšus visus pārbaudīt nav iespējams. Policija norāda, ka veikt šādu medicīnisku pārbaudi ir ļoti svarīgi, jo bieži vien notiek ceļu satiksmes negadījumi, kad pie stūres sēž cilvēks ar nopietnām veselības problēmām.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Piecos ceļu satiksmes negadījumos personas ir gājušas bojā negadījumā un, iespējams, viņām bija veselības problēmas vēl pirms šā negadījuma, kas tiek noskaidrots ekspertīzē. Tas liecina, ka ir svarīgi, lai pie stūres sēdētu cilvēki, kuriem nav medicīnisko pretindikāciju transportlīdzekļa vadīšanā.

Šādas medicīniskas pārbaudes vienreiz desmit gados ir jāiziet visiem ES valstu autovadītājiem, bet ik pēc trim gadiem tāda jāveic cilvēkiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu.

Plašāk par šo tematu – LNT raidījuma 900 sekundes sagatavotajā sižetā!

TOP komentāri

 • Annija
  +5 +5 0

  Annija

  Pilnīga naudas izspiešana! Arī kad es gāju komisiju, vienīgais normālais ārsts bija acu ārsts. Pārējie pat lāgā neko nepārbaudīja. Pārbaude bija nezin cik ilgu laiku atpakaļ, tagad redze pasliktinājusies, bet Medicīniskā vēl ir derīga.

  Tiesību ņemšana nost arī murgs. Nu izsniedz tam cilvēkam brīdinājumu, ka nedēļas laikā jānokārto medicīniskā un miers, nevis naudas sods, tiesības nost. Rezultātā brauc bez tiesībām kamēr medicīnisko nokārtos. Jo kā savādāk tikt uz darbu, ja citu transportu nav, kā vien tā mašīna.

  Labāk būtu ķēruši uz ceļiem tos idiotus, kas skrien kā negudri, brauc agresīvi itkā apdzenot 3 mašīnas ātrāk nokļūs galā.
 • Guncha
  +5 +5 0

  Guncha

  Lai izdoma vel kadu stulbu likumu ka no cilvekiem naudu izspiest. Loti stulbs likums ir ja latvijas pilsonis iebrauc latvija ar cita valsti registretu auto ir vajadziga atlauja ko csdd var dabut bar brivu bet ja atlaujas nau tad sods 85 eiro par likuma nezinasanu ka ments izteicas. Es personigi domaju jasak vinus saut.
 • Rossia
  +3 +3 0

  Rossia

  Musorki xotjat babla pobistromu srubit, CSDD suki 4to xotjat to i tvorjat , suki

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl