Šoferīši grēko un autosalonā atstāj tehniskās pases; tā ir dāvana zagļiem, saka apdrošinātājs

1 komentārs
Šoferīši grēko un autosalonā atstāj tehniskās pases; tā ir dāvana zagļiem, saka apdrošinātājs
FOTO: flickr

Daudzi autovadītāji ērtības labad sava automobiļa tehnisko pasi mēdz glabāt salonā aiz saulessarga – tā ir ērtāk, ja vienu auto lieto vairāki ģimenes locekļi vai uzņēmuma darbinieki. Taču, ja auto tiek nozagts kopā ar tehnisko pasi, zagļi būtībā iegūst iespēju ar auto droši pārvietoties vai to pārdot.

Turpinoties auto zādzību skaita pieaugumam, kļūst vairāk arī tādu zādzību, kad auto tiek nozagts kopā ar tajā glabātu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību jeb tā dēvēto tehnisko pasi. Sabiedrības If Apdrošināšana Atlīdzību daļa šonedēļ ir saņēmusi kāda KASKO polises klienta atlīdzības pieteikumu par nozagtu 2013. gada izlaiduma Toyota Land Cruiser automašīnu. Automobilis nozagts naktī Pierīgā, un tajā bija atstāta reģistrācijas apliecība.

Auto reģistrācijas apliecība dod iespēju zagļiem to piereģistrēt uz cita īpašnieka vārda ārzemēs un pārdot iespējami īsā laikā pat bez pretlikumīgas šasijas numuru nomaiņas. Tas savukārt apgrūtina nozagtā auto atgūšanu, jo tā jaunais īpašnieks var tikt uzskatīts par “labticīgu pircēju”, kurš par automašīnu zādzību neko nav zinājis.

Apdrošināšanas sabiedrības dokumentu atstāšanu autosalonā uzskata par rupju nevērību, tāpēc šādos gadījumos apdrošināšanas atlīdzības tiek samazināta vai pat atteikta.