Šoferi šokē un smīdina ceļu policistus

0 Komentāru
Šoferi šokē un smīdina ceļu policistus
FOTO: LETA

Kas brauc prātīgāk? sievietes vai vīrieši? Kuri biežāk grēko ar alkoholu, kuri pieļauj nopietnākas neuzmanības kļūdas? Likumsargi atzīst, ka šoferu izdarības viņus gan šokējušas gan pamatīgi uzjautrinājušas.

Visās garajās svētku brīvdienās uz Latvijas ceļiem ik pa brīdim bija redzami ceļu policisti, kuri rūpējās lai tie šoferīši, kuri sasvinējušies pārāk daudz, nesodīti nebraukātu pie auto stūres. Kopumā statistika nebija pārsteidzoša.

Piemēram, Vecgada dienā tika pieķerti vien trīs dzērājšoferi. Taču tas nenozīmē, ka atsevišķi autovadītāji neizcēlās ar īpašām izdarībām.

Vislielākais promiļu skaits – 4,12 tika konstatēts kādai 1982.gadā dzimušai sievietei, kas vadot transportlīdzekli bez autovadītāja apliecības, nepakļāvās Valsts policijas darbinieku prasībai apturēt automašīnu un centās aizbēgt.

Tā vien šķiet, ka dāma ar mašīnas īpašnieku ilgi diskutējusi, kuram ir mazāks risks braukt, līdz abi vienojušies un vājā dzimuma pārstāve nosēdināta vadītāja vietā.

Likumsargi atceras daudzus gadījumus, kad dzērājšoferi speciāli apstājas labu gabalu no policijas ekipāžas, lai pagūtu pārsēsties aizmugurējā sēdeklī, raustītu plecus un teiktu, ka viņi nezina, kur aizmucis šoferis.

Kādreizējais ceļu policijas priekšnieks Edmunds Zivtiņš pats daudzus gadus strādājis par vienkārši ceļu policistu un atklāj, ka redzējis visādus brīnumus, ar stāstiem par ko vēl tagad var pārsteigt un sasmīdināt citus un pats pasmieties.

Edmunds savā dzīvē pats pie stūres pieķēris vienu vienīgu piedzērušos sievieti. Taču ar sievietēm bijuši daudzi citi kuriozi, kas tikai apstiprina – komunikācija starp ceļu policistu un sievieti vienmēr mazliet tomēr ir komunikācija starp vīrieti un sievieti.

Un kur nu vecie labie attaisnojumi par drošības jostu nelietošanu – tās tā teikt ķermeni šķērso ne tajā ērtākajā vietā.

Pētījumi gan liecina, ka lai kādi būtu niķi un stiķi, sievietes tomēr izraisa mazāk satiksmes negadījumus, tomēr iespējams ka tas tādēļ, ka sieviešu – autovadītāju vispār ir mazāk.

Un vēl jo vairāk – būdamas mazākumā un daiļā dzimuma pārstāves, dāmas tomēr grib lai daudz kas uz braucamās daļas notiktu pēc viņu likumiem.

0 Komentāru