Sods par braukšanu ar neatbilstošām riepām ir vairāki desmiti eiro; uzzini, kādos gadījumos to piemēro!

9 komentāri
Sods par braukšanu ar neatbilstošām riepām ir vairāki desmiti eiro; uzzini, kādos gadījumos to piemēro!
LETA

1. decembrī visām automašīnām Latvijā jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, taču jau tagad šoferīši tās maina, un autoservisos pamazām veidojas rindas. Lasi tālāk un uzzini, kādus parametrus riepām ziemas sezonā vērtē ceļu policisti!

Šīs jomas eksperti iesaka, – lai droši brauktu uz ceļa, riepas jāmaina šādos gadījumos: ja vidējā gaisa temperatūra sasniedz plus piecus grādus. Piemēram, ja naktī ir nulle grādi, bet pa dienu ir plus 10 – tad jau ir jāmaina riepas. Tāpat vēl viens vienkāršs indikators – ja no rītiem nākas skrāpēt ledu no automašīnas stikliem un mugurā jāģērbj rudens mētelis, tad ir laiks mainīt vasaras riepas uz ziemām.

Sodi par braukšanu ar sezonai neatbilstošām riepām

Valsts policijas pārstāvis Andris Locs skaidro, policija pārbauda divas lietas, kas attiecas uz riepām. Pirmā – vai tiek izmantotas “pareizās” riepas, proti, ziemas laikā – ziemas apstākļiem paredzētās riepas ar radzēm vai bez redzēm, bet vasarā – vasaras riepas. Sods, ja autovadītājs brauc ar sezonai neatbilstošām riepām, ir 30 eiro. Otra lieta, ko pārbauda ceļu policisti, ir riepu protektora dziļums. Ja tas nav atbilstošs, tad sods ir no 15 līdz 55 eiro, skaidro Locs. Viņš arī norāda, – policijā pēdējos gados ir iegādātas ierīces, lai var kontrolēt protektora dziļumu.

Kā liecina statistika, situācija pēdējos gados uzlabojas – pagājušajā gadā bija 760 gadījumi, kad ceļu policisti konstatēja, ka šoferi brauc ar riepām, kurām ir neatbilstoši protektori.

VIDEO!

TOP komentāri

 • Lediņš
  +17 +13 -4

  Lediņš

  Ar auto braucu jau35 gadus,,un nevajag man stāstīt par riepām visādas pasakas...Tā ,kārtējo reizi,ir atkal riepu tirgotāju lobēšana...lai izvilktu musu grašus no maciņiem...
  Agrāk nebija ne ziemas ne vasaras riepu..un esmu nobraucis bez avārijām visus šos gadus..
  Tie kuri gribēs,arī ar galīgi jaunām riepām braucot,nonāks morgā!
 • Ašais
  +13 +12 -1

  Ašais

  Sodi un nodokļi,pēc iespējas augstāki un lielāki ,šīs valsts finansu sistēmā,ir galvenie ieņēmumi...diemžēl...
 • Vadims Kislovs
  +9 +7 -2

  Vadims Kislovs

  PSRS laikā nebija ziemas jeb vasaras-brauca ar kādām bija bet .... ja nav prasmes uz ceļa,riepas nepalīdzēs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl